in

Müzisyen Ayfer Karataş, şarkısının gelirini sokaktaki hayvanlar için harcayacak

Müzisyen Ayfer Karataş, ‘santur’ adlı enstrümanla bir enstrümanla hazırladığı ‘Gitme Uzağa’ adlı şarkısından elde edilecek geliri sokakta yaşayan hayvanlar için harcayacak.

Müzik tutkusu henüz çocuk yaşta başlayan ve farklı enstrümanlar kullanmaya meraklı olan iş insanı ve müzisyen Ayfer Karataş, son gözdesi ‘santur’ ile çok özel bir çalışmaya imza attı.

3 bin 500 yıl önce Mezopotamya’da icat edildiği ve kadın sesine benzediği gerekçesiyle İran’da 500 yıl boyunca yasaklı olduğu rivayet edilen ‘santur’u ustalık derecesinde çalabilen Karataş, bu enstrümanı kullanarak hazırladığı “Gitme Uzağa” şarkısını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Ayfer Karata: Ne güzel bir sevgisiniz siz dünyayı güzelleştiren nefes❤️insan oğlu size nasıl kıyar.

ŞARKININ GELİRİ SOKAKTAKİ HAYVANLARA VE ÖĞRENCİLERE

Eagle Music etiketiyle dijital platformlarda yayınlanan “Gitme Uzağa” şarkısının klibi, ‘güzel atlar diyarı’ olarak anılan Kapadokya’da çekildi. Klipte “Benim hayatım” dediği santurunu çalan Ayfer Karataş ayrıca birbirinden güzel atlarla kamera karşısına geçti.

YouTube’da yayına girer girmez büyük ilgi gören klip, çok kısa bir süre içinde 2 milyon izlenme barajına ulaştı. Ayfer Karataş, şarkıdan elde edeceği geliri sokak hayvanları ve öğrenciler yararına kullanacağını açıkladı.

Kaynak: Önce Vatan Gazetesi

İşte geliri sokaktaki can dostları için kullanılacak olan o şarkı:

Afrika’da zevk için sayısız hayvanı katleden Riaan Naude, vurularak öldürüldü

Mersin’de 4 bine yakın caretta caretta yuvası tespit edildi