in

Mudanya Belediye Başkanı: Tazminat kazanırsak hayvanlara harcayacağız.

Hayvanların zehirlenerek öldürülmesiyle gündeme gelen Mudanya’da gözler belediyeye çevrilmişti. Belediye’nin köpekleri zehirledi iddialarına karşı, Belediye Başkanı “İftiralara dava açacaklarını” ve kazanırlarsa sokaktaki hayvanlar için harcayacaklarını söyledi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’nın Mesudiye Mahallesinde bir şahıs tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen hayvan zehirleme olayının ardından kamuoyunu yanıltan açıklamalara tepki gösterdi.

Hayvanların zehirlenmesinin ardından insanlar duruma sosyal medyadan tepki göstermişti.

Sosyal medya üzerinden köpeklerin belediye tarafından zehirlendiği iddiasıyla linç kampanyası başlatıldığını belirten Başkan Hayri Türkyılmaz, yaptığı yazılı açıklamada şu cümlelere yer verdi;
“Bu olayın Mudanya’da gerçekleşmiş olması hepimizi çok üzdü.

Olayın gerçek yüzünü anlamadan, gerçek dışı iddialar üzerinden belediyemizi ve şahsımı akıl almaz iftiralarla bir cana kıymakla suçlayan kim varsa hakkında yasal süreci başlattık.

‘TAZMİNATI SOKAKTA YAŞAYAN HAYVANLARA HARCAYACAĞIZ’

Açacağımız maddi ve manevi tazminat davalarından elde edilecek tazminatları da sokak hayvanları için harcayacağız. Veteriner Hizmetleri Bürosu ekiplerimiz haber geldiği anda olay yerine gitmiş ve zehirlenerek hayatını kaybeden 4 canımızı belediyeye ait araçla almışlardır.

Hayatını kaybeden köpekler, sabah saatlerinde Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ne teslim edilmiştir. Bunun yanı sıra zehirlenerek ölen köpeklerin belediyemiz çöp araçlarında preslendiği iddia edilmiştir.

Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde zehirlenen 4 köpeğin otopsi sonucu da bu iddianın da yalan olduğunu ortaya çıkarmıştır. Olayla ilgili adli soruşturma sürmektedir. Konuyla ilgili Veteriner Hizmetleri Büromuzda görevli personelimiz, kolluk kuvvetlerinin olayı aydınlatabilmesi için ifadelerini vermişlerdir.

Tek bir canımızın daha zarar görmemesi için ilgili tüm ekiplerimiz teyakkuzdadır. Dilerim ki ülkemin hiçbir yerinde bu tarz vakalar bir daha yaşanmasın”

Bodrum’da 9 hayvan zehirlendi: Soruşturma başlatıldı

AK Parti Grubu: Sokaklar, barınaklardan daha güvenli