in

Bursa’da 30 köpeğin zehirlenerek katledilmesine ünlü isimlerden büyük tepki

Bursa’nın Mudanya ilçesinde 15 gün arayla 30 köpeğin zehirlenerek katledilmesi sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Ünlü isimlerden Ömür Gedik, Ceylan Ertem, Aydilge Sarp, Gonca Vuslateri’de yaşanan vahşete Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşımla tepki gösterdi.

Hayvan düşmanlığı büyük acılara yol açmaya devam ediyor! Bursa’nın Mudanya ilçesinde 15 gün arayla 30 köpeğin zehirlenerek katledildi.

Olaylara ilişkin bazı görüntüler sosyal medya da yayıldı. Köpeklerin zehirlendikten sonra acı çektiği anlarda çekilen görüntüler yaşam hakkı savunucularını ayağa kaldırdı.

#MUDANYAKATLİAMVAR ETİKETİNE ÜNLÜ İSİMLERDEN TEPKİ

Twitter’da açılan #MudanyaKatliamVar etiketine yaşam hakkına saygı duyan ünlü isimlerden ve vatandaşlardan binlerce tepki tweeti atıldı.

Ömür Gedik, Ceylan Ertem, Aydilge Sarp, Gonca Vuslateri yaşanan korkunç olaya tepkisiz kalmayan isimler arasında.

Ömür Gedik

ÖMÜR GEDİK: ‘GÖZÜMÜZÜN GÖRMEDİĞİ HER KUYTUDA KATLİAM VAR’

HAÇİKO Derneği Kurucu Başkanı ve yaşam hakkı savunucusu Ömür Gedik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Mudanya’da yaşanan katliama tepki gösterdi.

Gedik, sadece Mudanya’da değil, görmediğimiz her kuytuda hayvanların katledildiğine dikkat çekti:

Sadece Mudanya’da değil, gözümüzün göremediği her kuytuda katliam var. Siz izlemeye dayanamıyorsunuz belki ama onlar bunu yaşıyor. Kıvranarak ölmek nedir bilir misiniz? İzleyin, bilin ve susmayın, paylaşın, inmesin gündemden #MudanyaKatliamVar

ŞARKICI AYDİLGE SARP’DA YAŞANAN VAHŞETE TEPKİSİZ KALMADI

Yaşam hakkına saygı duyan şarkıcı Aydilge Sarp, olayla ilgili görüntüleri izledikten sonra Instagram hesabından paylaştığı video ve attığı tweet ile tepki gösterdi.

Aydilge, yaptığı paylaşımlarda ‘aklınızca bizi sokak köpeklerinden korudunuz madem, peki bizi sizin gibilerden kim koruyacak?’ diyerek vahşete sessiz kalmadı:

Çocukları sokak köpeklerinden korudunuz madem, peki bizi sizin gibilerden kim koruyacak ? Zehirlediğiniz köpeklerin can çekişişini gördükçe kalbim sıkışıyor, çünkü bir kalbim var. İşte sizde de o yok! #MudanyaKatliamVar

https://twitter.com/AydilgeSarp/status/1507755511709634571
Şarkıcı Ceylan Ertem

CEYLAN ERTEM: HAYVANLARI ZEHİRLEYİP ÖLDÜREN HERKES BU DÜNYADA GÜN YÜZÜ GÖRMESİN!

Şarkıcı Ceylan Ertem, Mudanya’da yaşanan katliama sessiz kalmadı. Twitter hesabından attığı tweetlerle yaşam hakkına saygı duyan herkesi bu korkunç olaya dikkat çekerek tepki göstermeye davet etti.

Ertem, attığı bir tweetinde hayvanları zehirleyip öldüren herkes bu dünyada gün yüzü görmesin dedi:

#MudanyaKatliamVar Sadece 2 fotoğrafa bakabildim O canları zehirleyip, sokak kenarlarında can çekiştirerek öldüren herkes bu dünyada gün yüzü görmesin! Covid, savaşlar, depremler, yangınlar… Dahasına hazır ol insanlık! Bak daha neler göreceksin, ÖDEYECEKSİN inşallah!!!!

****

Bakmayın videolara ve fotoğraflara. Ama bilin ki şu an, insan eliyle, çırpınarak ölen yavru-anne-genç onlarca köpek var. Ağızlarından köpükler saçarak, çığlık çığlığa ölen masumlar var!!!! Utanıyorum. İçim yanıyor. Yazıklar olsun! Allahınız cezanızı versin!

Gonca Vuslateri

GONCA VUSLATERİ’DE TEPKİSİZ KALMAYAN ÜNLÜLER ARASINDA

Hayvanlara olan sevgisiyle bildiğimiz başarılı oyuncu Gonca Vuslateri twitter hesabından yaptığı paylaşımla Bursaspor Kulübünü tepki göstermeye davet etti:

Benim memleketim mi yapmış bunu? Ve tepkisiz kalmayacağız değil mi? @BursasporSk

Köpekle yaşayan insanların deneyimleyebileceği 13 duygu

220 koyunu öldü, yem firması hakkında suç duyurusunda bulundu