in

Minik Hamza, market alışverişinde sokaktaki hayvanları unutmuyor

Ordu’da yaşayan 4 yaşındaki Ömer Hamza, annesiyle birlikte gittiği market alışverişinde mahallesindeki sokakta yaşayan hayvanları beslemek için annesine mama aldırıyor.

4 yaşındaki minik Hamza sokakta yaşayan hayvanları besliyor.

Ordu’nun Ünye ilçesinde Orta Yılmazlar Mahallesi’nde yaşayan 4 yaşındaki Ömer Hamza Kesici, annesiyle birlikte her yaptığı market alışverişi sonrası sokakta yaşayan hayvanları unutmayarak onlara besliyor.

Yürümeye başladığı günden itibaren annesiyle dışarı çıktığında marketlerden mama alan minik Ömer Hamza’nın bu hareketi ise çevredekilerin de dikkatini çekiyor.


Oğlunun her market alışverişi sonrası sokakta yaşayan hayvanları beslemeyi ihmal etmediğini söyleyen anne Semanur Kesici, “Çocuğumla ne zaman alışverişe çıksam mama almamı söyleyerek sokak hayvanlarını beslemeye çalışıyor.

İlk yürümeye başladığı zamanlarda sokak hayvanlarını çok sevdi ve onlara karşı duyarlı oldu. Bugün de market alışverişi sonrası mahallemizin sokak köpeği olan Oscar’ı çocuğum besledi. Çocuğu olan ailelerimiz, Ömer Hamza gibi küçüklükten hayvan sevgisini evlatlarına öğretmeli” dedi.

Av yasağı başladı fakat hukuk mücadelesi devam ediyor

Yavrularını yiyen köpek tedavi edildi