in

Marketten cipsi aldı götürdü, o anlar kameraya takıldı

Çankırı’da bir marketin önündeki stanttan köpeğin cips kaçırması güvenlik kamerasına takıldı. Cipsi alan köpek koşarak uzaklaştı.

Çankırı’da bir köpeğin marketin önündeki stanttan cips kaçırdığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, Çankırı Abdulhalik Renda Mahallesi İstiklal Caddesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, cadde üzerinde Sadık Yavuz isimli vatandaşa ait marketin önüne gelen köpek, stanttaki bir cipsi ağzı ile alıp koşarak uzaklaştı.

Olayı gören vatandaşlar durumu Yavuz’a anlattı. Köpeğin cipsi almasını şaşkınlıkla karşıladığını söyleyen Yavuz, sokak hayvanları için sürekli olarak caddeye yemek bıraktığını söyledi.

‘Bir müşterimiz geldi, ‘Sadık köpek cipsi aldı, götürüyor’ dedi’

Yaşanan olayla ilgili konuşan Sadık Yavuz, “O gün içeride oturuyordum. Cips standı buradaydı. Bir müşterimiz geldi, ‘Sadık köpek cipsi aldı, götürüyor’ dedi. Sonrasında baktık bir tane cipsi alıyor. Hayvanın cipsi götürmesi sıkıntı değil. Konteyner kenarına zaten yiyecek atığı ve suyu sürekli bırakıyoruz. Kendimiz de hayvan severiz. Biz de destek vermek adına mama, yiyecek desteğinde bulunuruz” dedi.

Öte yandan, yaşanan olay güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde köpeğin marketin önüne gelerek stanttaki cipsi ağzına aldığı görülüyor. Köpek daha sonra marketin önünden koşarak uzaklaşıyor.

Ukrayna’dan hayvanları ile kaçanlara komşu ülkelerden destek

Türk vatandaşları hayvanlarıyla Ukrayna’dan yurda dönüyor