in

Köpekleri beslemek için karlı havada 500 km yol gitti

Adanalı bir lokanta sahibi, kar yağışıyla birlikte, dükkanından artan ekmeklerin üzerine yenebilecek yemekleri ekleyip köpeklere götürmeye başladı. Lokanta sahibi bir haftada 500 km yol gitti.

500 km yol giderek köpekleri besleyen Uğur Aydın

Kentte uzun yıllardır lokanta sahibi Uğur Aydın, haftanın 2 günü Pozantı ilçesine bağlı Akçatekir Mahallesi’nde bulunan sokakta kalan köpekleri dükkanındaki müşterilerden artan ekmeklerle ve yemeklerle besliyor.

Kış döneminde karla kaplı yollardan giden Aydın’ın beslediği hayvanlar da Aydın’ı gördüğünde arkasından ayrılmıyor.

Kış mevsiminde kar yağan Toros Dağları’nda bulunan soğuktan üşüyen ve titreyen köpekleri de gidip besleyen Aydın, bütün köpeklere ayrı ayrı ilgi gösteriyor.

Haftada 500 km yol kat edip hayvanları besleyen Aydın’a vatandaşlar da sokakta kalan hayvanlara verilmesi üzere yemek ve ekmek getiriyor.

Hayvanlara elinden geldiğince yardımcı olduğunu belirten Uğur Aydın, “Restoranımızda artan yemeklerimizi, etlerimizi bugün buraya getirdik ve sokaktaki dostlarımıza dağıttık. Soğuk kış günlerinde yollar kapanıyor ve insanlar buraya gelemiyor.

Buradaki dostlarımızda aç kalıyor. Bizlerde onlara elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Haftada 1-2 defa geliyoruz. Hem onları besliyoruz onların içi ısınıyor hem de bizim içimiz ısınıyor” diye konuştu.

Yıldız Tilbe köpeklere nefret saçtı: Hepsi gebersin

Manisa’da bir kedi iş yeri önünde doğum yaptı