in

Mamalar çöpe atıldı; Hollanda vatandaşı pankartlı tepki gösterdi

Antalya’da yaşayan Hollanda vatandaşı , oturduğu sitenin önüne sokaktaki kediler için mama bırakırken, sitenin yönetimi kedilerin beslenmesine karşı çıkarak mamaları çöpe attı. Koyduğu mamalar çöpe atılan Hollanda vatandaşı, pankartlı tepki gösterdi. Vonriessen, iki kedinin öldürüldüğünü de söyledi.

bu sitede hayvan hakları ihlal edilmekte

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir sitenin bahçesinde yaşayan sokakta yaşayan evsiz hayvanların mamaları tartışma konusu oldu.

Sitede yaşayan Hollanda vatandaşı Vitaliy Vonriessen, bahçe içindeki kedileri düzenli olarak besliyordu. Ancak site yönetimi kedilerin beslenmesine karşı çıktı. Yönetim, Vitaliy Vonriessen tarafından konulan mamaları çöpe attı.

Sitenin bahçesinde sokakta yaşayan evsiz hayvanları istemeyen site yönetimine karşı tepkisini gösteren Hollanda vatandaşı Vitaliy Vonriessen, evinin balkonuna “Bu sitede hayvan hakları ihlal edilmektedir” yazılı pankart asarak tepkisini dile getirdi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için site bahçesine bıraktığı mamaların site sakinleri ve yönetimi tarafından toplandığını iddia eden Vonrıessen, olayla ilgili suç duyurusunda da bulundu.

Hayvanların beslenmesinde zorluk çıkartanlara karşı hukuk mücadelesi başlattığını belirten Vonriessen:

“14 yıl önce Alanya’dan ev satın aldım. Yaklaşık 3 yıldır komşumla birlikte sokak hayvanlarını besliyoruz. Ama maalesef geçtiğimiz yıl eylül ayında site yönetimi sokak hayvanlarının beslenmesine karşı yasak kararı aldı. Siteyi yöneten şirket, komşumla birlikte aşağıya bırakmış olduğumuz mamaları toplatıyor ve çöpe attırıyorlar. Bu olaydan sonra buradaki kediler hastalanmaya ve kendilerini kötü hissetmeye başladı”

Hollanda vatandaşı ve kedi

‘İKİ KEDİYİ ÖLDÜRDÜLER’

Hayvan karşıtı olan bazı kişilerin kedileri çamaşır suyu ile zehirlediklerini de iddia eden Vonriessen şöyle konuştu:

“İki kedimiz öldü. Bir kedimizi de tedavi ile kurtarabildik. Bununla ilgili veteriner raporlarımız da mevcut. Konuyla ilgili şikayetçi olduk, Cumhuriyet Başsavcılığı’nda soruşturma devam ediyor. 5199 Kanunu’na istinaden hayvanların beslenmesinin yasaklanamayacağından ve çaresiz kaldığımızdan dolayı balkonumuza pankart astık. Her türlü şikayetimize rağmen hala gelip bıraktığımız mamaları topluyorlar. Sokaktan geçen komşularımız gelip geçerken görsün diye bu pankartı asma kararı aldım. Kanunu bilmelerine rağmen bu soğuk kış gününde mamaları toplamaya devam ediyorlar.”

Futbolcu Zouma’nın kedileri elinden alındı, soruşturması devam ediyor

AKP, MHP ve CHP hayvan barınağında buluştu: Hayvanlar trafik kazasında ölmüş