in

Köpek Leo suni teneffüs yapmayı öğrendi

Cocker cinsi köpek Leo, duygusal insanının öğretmesi sonucu suni teneffüs yapmayı ve solunumu kontrol etmeyi öğrendi. Köpek, kuklanın göğüsüne vurarak nefes alıp almadığını kontrol ediyor.

Cocker cinsi köpek Leo suni teneffüs yapmayı öğrendi.

30 yaşındaki köpek eğitmeni Emily Anderson,cocker cinsi köpeği Leo’ya altı kez kazandığı bir köpek yarışmasıı için hayat kurtaran numaraları öğretti.

Leo’nun görüntülerde ağzında bir ilk yardım çantası ile gelip mankenin yanına bıraktığı görülüyor. Emily, Leo’ya “burun” dediğinde Leo mankenin nefesini kontrol etmek için ağzını mankenin burnuna dayıyor ve nefes kontrolü yapıyor.

Sonrasında Leo ön patileriyle mankenin göğüsüne atlayıp beş kez ön patileriyle mankenin göğüsünde zıplayıp tekrar nefes kontrolü yapıyor ve bu rutini de iki kez tekrar ediyor.

Emily, Leo hakkında “Leo, Uluslararası Trick Dog Yarışması için pençe hileleri adı verilen bir görevin parçası olarak kalp masajını öğrendi. Şampiyonlar Ligi’ni arka arkaya altı kez kazandı. ” dedi.

Leo, nefes kontrolü yapıyor.

Emily, tüm bunları nasıl öğrettiği hakkında ise ” Yukarı dediğimde zıplıyor, burun dediğimde ise nefesini kontrol ediyor. Burnunu nerede tutması gerektiğini öğrenene kadar mankenin ağzında bir hedef çubuğu kullanarak nefesini kontrol etmesini öğrettim. ” diyor.

Leo’nun görüntüleri kalp masajı yaparkenki görüntüleri sosyal medyada 38.000’den fazla izlendi ve onun ne kadar zeki olduğu karşısında hayrete düşen insanlardan binlerce yorum aldı.

Yorumlar şu şekildeydi: “Çok zekice. Benim cockerım ilk yardım çantasını bırakmayarak kaçıyor olurdu. “

“Köpekler bizden çok daha zeki, bu beni kesinlikle kendime getirir.”

“Onu, bunu yapması için eğitiyorsun, bu mucizeden başka bir şey değil. ”

Emily, Leo’ya her hafta yeni bir numara öğretip onları da biraz daha zorlaştırarak düzenli ve sistemli bir şekilde geliştiriyor.

Mirror’un haberine göre Emily Leo hakkında şunları söylüyor ” Yüzükleri istiflemek için ona nesneleri ağzında tutmasını ve ardından onları bir çamaşır sepetine atmasını öğreterek başladım. Yavaş yavaş hedefi küçüldü ve sonunda ben onu tutarken yüzükleri yığının üzerine düşürmesini sağladım. Bu toplamda baştan sona 1 ayımızı aldı. Bazıları benzer becerileri kullanıyor ancak bunları farklı nesnelerle yapıyorlar. Leo antrenman yaparken inanılmaz derecede mutlu. Daha sonra televizyon izlerken uyuyakalıyor ama kuyruğunu fazla salladığı için uyanıyor. ”

İsviçre ‘vahşete’ yüzde 79 ile evet dedi

Mersin’de 10 milyon lira değerinde ‘balina kusmuğu’ ele geçirildi