in

Köpek ‘Leo’ kendisini iyileştireni unutmadı

Adana’da yaralanmış olan Leo isimli köpek, kendini tedavi eden sağlık çalışanını iyileştikten sonra da unutmadı. Leo, kendisini sağlığına kavuşturan Duran Şimşek’in yanından ayrılmıyor.

Köpek Leo ve kendisini iyileştiren sağlık çalışanı

Yüreğir Devlet Hastanesi Acil Serviste bilgi işlemde çalışan Duran Şimşek, bir süre önce hastane önünde dinlenirken yanına bir köpek yaklaştı.

Köpek, Şimşek’e patisini uzattı. Şimşek önce ne olduğunu anlayamadı. Sonra köpeğin patisine baktığında yara olduğunu gördü. Bunun üzerine Şimşek köpeğin yarasına müdahale edip pansuman yaptı.

Şimşek daha sonra işine devam etti. Ancak köpek hastaneden ayrılmayarak sürekli Şimşek’in çalıştığı yerde beklemeye başladı.

Şimşek, köpeğe “Leo” ismini verip ona bakmaya başladı. Leo ise kendini tedavi eden Şimşek’in yanından bir an olsun ayrılmıyor.

Sağlık çalışanı Duran Şimşek’in yanından ayrılamayan Leo’ya hastane de çalışan insanlarla da iyi anlaşıyor. Şimşek’in mesai arkadaşları, Leo’ya mama getiriyor ve ona bakıyorlar.

Adana’da yaralanan “Leo” isimli bir köpek, kendini tedavi eden sağlık çalışanının yanından bir an olsun ayrılmıyor.

’LEO GELİP BİZDEN YARDIM İSTEDİ’

Duran Şimşek, hayvan sevgisinin çok önemli olduğunu, bazı insanların hayvanlara kötü davrandığını belirterek, “Ben bu köpeğin yarasını iyileştirdim o günden bugüne yanımdan ayrılmıyor. Hastanede hep beraberiz. Bunu gören diğer çalışanlar da hayvanlara yardım etmeye başladı. Bu şekilde bir farkındalık oluştu. Aslında ben Leo’ya yardım etmedim o gelip bizden resmen yardım istedi” dedi. Şimdi Leo hastanede kalmaya devam ediyor.

Hasta kadın tavuklarını gördükçe mutlu oluyor

Sokaktaki kedilere jandarma sahip çıkıyor