in

Sokaktaki kedilere jandarma sahip çıkıyor

Antalya’da turizm sezonun bitmesi, bazı dükkanların kapanması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan kedilere jandarma sahip çıkıyor.

Antalya’nın Manavgat ilçesi Antik Side’de bulunan Selimiye Jandarma Karakolu öncülüğünde yaptırılan kedi evleri farklı noktalara konulmaya başladı

Turizm sezonunun sona ermesi ve havaların soğumasıyla birlikte sokaktaki kediler, jandarma sayesinde sıcak yuva ve yiyeceğe erişebiliyor.

Turizm sezonunun bitmesi ve havaların soğumasıyla birlikte sokakta yaşayan evsiz hayvanlar zor günler geçirmeye başladı.

Bir taraftan Side antik kentindeki otel-lokanta ve diğer işyerlerinin kapanmasıyla yiyecek bulmakta güçlük yaşayan kediler, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Side Jandarma Karakolu öncülüğünde yaptırılan kedi evlerinde kışı geçirecek.

Sokaktaki kedilerin korunması ve barınması amacıyla yaptırılan ve Antik Side’de değişik noktalara konulan kedi evlerine jandarma ekipleri tarafından kedilerin beslenmeleri için mama da bırakılıyor.

Sokaktaki hayvanlara her zaman sahip çıkacaklarını, ihtiyaç duyulan bölgelere kedi evlerinin konulmasına devam edileceğini belirten Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı, vatandaşlardan da özellikle kış aylarında hayvanlar konusunda duyarlı olmasını istedi.

Köpek ‘Leo’ kendisini iyileştireni unutmadı

Yarım asırdır görülmeyen balık türü Batman’da görüldü