in

Hasta kadın tavuklarını gördükçe mutlu oluyor

96 yaşındaki Hatice Torun, hastalanarak yatağa bağlı yaşamaya başladı. Çocukları, annelerinin tavukları özlediğini fark etti ve her gün tavukları eve getirdi. Yaşlı kadın, tavuklarını gördükçe mutlu oluyor.

Artvin’de yaşayan hasta kadına her gün görmek istediği tavukları mutluluk veriyor

Artvin’in Arhavi ilçesinde yaşayan 96 yaşındaki Hatice Toraman, iki yıl önce hastalanarak kısmı felç geçirdi. Hastalığı nedeniyle konuşamayan ve yürüyemeyen Hatice Nine, tavuklarından ayrı kaldığı için üzüntü içine düştü. Annelerinin neden üzüldüğünü anlayan çocukları, yaşlı kadının moralini düzeltmek için her gün eve tavuklarını getiriyor.


Hatice Torun’un iyileşmesi için farklı tedavi yöntemleri uygulansa da, o en büyük morali ise tavuklarıyla bir araya geldiğinde yaşıyor.

Yılardır baktığı tavuklarını özleyen 96 yaşındaki Hatice nine, onları görünce oldukça mutlu oluyor. Tavukları eve geldiğinde kucağına alıyor, seviyor onlarla konuşmaya çalışıyor. Tavukla ise Hatice nineyi hatırlayarak kucağından inmiyor.

ARTVİN’DE YAŞAYAN 96 YAŞINDAKİ HATİCE TORAMAN İKİ YIL ÖNCE HASTALANARAK KISMI FELÇ GEÇİRDİ. HAYATI BOYUNCA HAYVAN BAKAN VE KÜÇÜK YAŞTAN BERİ TAVUK BESLEYEN YAŞLI KADININ ÇOCUKLARI MORALİNİ YÜKSEK TUTMAK İÇİN HER GÜN EVE TAVUK GETİRİYOR.

TAVUKLARI ÖZLEDİĞİNİ FARK ETTİK’

Kızı Reyhan Aslı İskender ise, “Annem küçük yaştan itibaren tavuk beslermiş. Onlarla oldukça sık zaman geçirmiş. Fakat hastalanıp yürüyemediği için uzun süre onlardan uzak kaldı. İlk başlarda fark etmedik ama zamanla tavuklarının özlediğini anladık. Yanına getirdiğimizde ise çok mutlu oldu. Bizde her gün tavuklarını yanına getirip moral vermeye çalışıyoruz. Onlarla oldukça mutlu, annemizi böyle mutlu görmek bizi sevindiriyor” ifadelerini kullandı.

Artvin’de yaşayan 96 yaşındaki Hatice Toraman iki yıl önce hastalanarak kısmı felç geçirirken, hayatı boyunca hayvan bakan ve küçük yaştan beri tavuk besleyen yaşlı kadının çocukları moralini yüksek tutmak için her gün eve tavuk getiriyor.

‘TAVUKLARIYLA MUTLU OLUYOR’

Gelini Reyhan Toraman, kayınvalidesi Hatice Toraman’ın hayvanları çok sevdiğini ifade ederek “Bildiğiniz köy hayatı inekleri vardı, tavukları fakat kayınvalidem hayvanlara farklı düşkündü. Evde kedi vardı, yavruları vardı çok sevdi. Bizde bir gün yıllarca baktığı tavuklarını getirdik çok hoşuna gitti, sevmeye başladı. Ara ara yanına getiriyoruz moral, motive oluyor. O gün çok mutlu oluyor” dedi.

Yaralı yavru yaban keçisi koruma altına alındı

Köpek ‘Leo’ kendisini iyileştireni unutmadı