in

Kazanlar, sokaktaki evsiz hayvanlar için kaynadı

Hatay’da gerçekleşen etkinlikte, 250 kg kırıntı ve 100 kg bulgur kullanılarak evsiz hayvanlar için 2 kazan mama hazırlandı.

Arsuz Belediyesi, Hatay Doğa ve Yaşam Derneği iş birliği ile gerçekleştirilen etkinlikte kazanlar evsiz hayvanlar için kaynadı.

ANKA’nın haberine göre gerçekleşen etkinlikte, 250 kg kırıntı ve 100 kg bulgur kullanılarak patili dostlarımız için 2 kazan mama hazırlandı.

Sokaktaki evsiz hayvanlar için çalışmaların yeterli olmadığını belirten Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, şöyle konuştu:

“Sokak hayvanları tüm Türkiye’de ihmal edilmiş. Bununla ilgili bir farkındalık yaratmak için bir etkinlik yapmak istedik. Kazanları kaynatarak, bugün için bütün hayvanları sevindirmek istedik. Amacımız sokak hayvanlarını hatırlatmak, sokak hayvanlarına herkesin destek olmasını sağlamak. Belediyelerin bu konuda bazı görevleri var. Ama bu imkânlar ölçüsünde yapılabiliyor, maalesef çok yeterli düzeyde yapılamıyor. Herkesin katılması ve destek vermesi gerekiyor ki sevimli canlara faydalı olalım. Belediyelerin ve hükümetin bu konuda yaptıkları yeterli değil. Biz dâhil olmak üzere diğer belediyelerde de yeterli değil. Vatandaşlarımız da yatağa karnı aç bir şekilde giriyor. Onlar bile yeterli beslenemiyor. Ama bu konuda birçok belediye ellerinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bazı belediyeler daha iyi durumda. Hükümetin bu konu ile ilgili belediyelere, en azından Arsuz Belediyesi olarak düşündüğümde hiçbir katkısı yok.”

Büyükbaş hayvanlar, kapalı alanlarda oluşan metan gazından hastalanabilir

Eşcinsel penguen çiftin ilk yavruları yumurtadan çıktı