in

Kaplanlar şimdi de ‘manzara’ oldu

Çin’de bir otel, nesli tükenme tehlikesi altındaki kaplanları ‘otel manzarası’ olarak kullanmaya başladı. Hayvan hakları savunucuları uygulamanın sonlamasını istiyor.

Hayvanlar üzerindeki sömürüye, Çin’de faaliyet gösteren bir otel kötü bir boyut daha kattı.

Çin’de müşterilerine vahşi hayvanlarla iç içe olma iddiasıyla yola çıkan otel, hayvanları, müşterilerin kaldığı odaya hapsedip ‘seyirlik manzara’ olarak sunmaya başladı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerdeki otel odalarından birinin içinde yürüdüğü görülen kaplan dikkat çekerken, kaplanın bulunduğu alan ile müşterilerin konakladığı yataklı kısım arasında sadece bir cam bulunduğu da fark edildi.

Çin’in Twitter’i olarak bilinen Weibo’da ‘kaplan manzaralı oda’ başlığı 100 milyondan fazla kez görüntülenirken, konu hayvan hakları açısından tartışılıyor.

HENÜZ YASAKLAMA YOK

Konunun gündeme gelmesinin ardından Nantong Belediyesi’ne bağlı birimlerin, hem müşteri güvenliğini sağlamak hem de hayvanlara zulmedilmesini önlemek amacıyla söz konusu uygulamanın sonlandırılması talimatını verdiği iddia edildi.

Ancak farklı kaynaklar, konunun görüşüldüğünü ve henüz bir yasak kararının çıkmadığını açıkladı.

Çin’in geleneksel takvimine göre 1 Şubat itibariyle girilecek olan Kaplan Yılı nedeniyle, ülke genelinde kaplan sembollü ve konseptli ürünlerin promosyonunda artış görülüyor.

Donmak üzere olan eşeklere sahip çıkan genç: Hayvanlar için ahır yapılsın

Köpek Beyaz, sabah temizliğine her gün katılıyor