in

Kaçırdığı dokuz koyunu bir araca sığdırdı

Diyarbakır’da aracında dokuz koyun taşıyan şahıs trafik kazası yapınca aracı ve içindeki koyunları öylece bırakıp gitti. Şahsın bir araca dokuz koyunu sığdırmasının nedeni ise sonradan açığa çıktı.

KOYUNLARDAN BİRİ ÖLÜ OLARAK BULUNDU

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, Bağlar İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahası Gömmetaş Mahallesi’nden ilginç bir ihbar aldı. İhbarda bir aracın içerisinde çok sayıda koyun bulunduğu ve aracın durdurulmaya çalışıldığındaysa kaçtığı söyleniyordu. Alınan ihbar üzerine jandarma ekipleri harekete geçti.

Jandarma Suç Araştırma Timi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda koyunların bulunduğu aracın Diyarbakır-Batman çevreyolu üzerinde bir kaza yaptığı ve şöförün aracı bırakıp kaçtığı tespit edildi. Araç içerisinde bulunan dokuz koyundan bir tanesini yaşamını yitirirken diğerleri canlı olarak ele geçirildi.

KAÇAN SUÇLU YAKALANDI

Ekipler tarafından yapılan incelemede araçta bulunan dokuz koyunun kaza sonrası kaçan şöförle bir ilgisi olmadığı anlaşıldı.

Koyunları kaçırdığı anlaşılan B.Ç. isimli şahıs ikamet ettiği evinde yakalanarak, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ekipler, koyunları kaçırılan H.D. isimli şahısa koyunlarını teslim etti. Koyunları bulunan H.D. isimli şahıs jandarma ekiplerine teşekkür etti.

Balıkesir’de gençler, evsiz köpekler için seferber oldu

15 Şubat – Hipopotam Günü: Hipopotamların sütü gerçekten pembe mi?