in

Balıkesir’de gençler, evsiz köpekler için seferber oldu

Balıkesir Ayvalık’ta bulunan bir grup genç Sokağın Altın Çocukları isimli bir grup kurarak evsiz hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oldular.

Balıkesir Ayvalık’ta bir grup duyarlı genç tarafından Sokağın Altın Çocukları isimli bir grup kuruldu. Grup, evsiz hayvanlar için çalışmalar yapıyor. Grup, yaptıkları bu çalışmalarını sosyal medyadan duyurarak büyük bir takdir toplamayı başardı.

HARÇLIKLARINI EVSİZ HAYVANLARA MAMA ALABİLMEK İÇİN KULLANIYORLAR

Gruptaki gençler, ilçedeki çöplük alanlarda terk edilmiş hayvanları ceplerindeki harçlıklarla doyurmaya çalışıyorlar.

Kendi harçlıklarının yanı sıra sosyal medyada onları takip eden duyarlı vatandaşlar ve Ayvalık Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Göksel Aktaş Sokağın Altın Çocukları’na desteklerini esirgemiyorlar.

ARTIK MADDİ OLARAK YETİŞEMİYORUZ

Her gün Ayvalık’taki çöplüklerde bulunan terk edilmiş hayvanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını belirten grup lideri Umut Şen, “Her gün yüzlerce sokak hayvanına gerek evlerimizde hazırladığımız kemik suyuna doğradığımız ekmekler ve hayırsever büyüklerimizin destekleriyle pet shoplardan satın aldığımız mamaları ulaştırmaya çalışıyoruz. Ama artık ekonomik anlamda bizler de zor duruma girdik. İnanın o kadar çok hayvan var ki ulaştırmaya çalıştığımız mamalar yetmiyor. O zavallı hayvanların aç kalmamaları için halkımızdan da destekler bekliyoruz.” diye belirtti.

HALKIMIZ DESTEKLERSE AYVALIKTA AÇ HAYVAN KALMAZ

Hayvanların özellikle kış günlerinde zorlandıklarını bu yüzden onlar için ev yapmaya çalıştıklarını söyleyen Umut Şen, insanlardan destek beklediklerini belirtti. Destek vermek isteyenlerin sosyal medya hesaplarından onlara ulaşabileceklerini söyleyen Umut Şen “İnanıyorum ki halkımızın da destekleriyle Ayvalık’ımızda aç sokak hayvanı kalmayacaktır.” dedi.

Boruda mahsur kalan kediyi çekiçle kurtardı

Kaçırdığı dokuz koyunu bir araca sığdırdı