in

Hapis ayı Silva’nın 3. yaş günü ‘kutlandı’

Prematüre olarak doğan ayı Silva’nın 3. yaş günü, hapis tutulduğu hayvanat bahçesinde ‘kutlandı.’

Silva’nın 3 yaş günü kutlandı.

Hayvanların hapis tutulduğu hayvanat bahçeleri faaliyetlerini sürdürüyor. İstanbul Çekmeköy’de bulunan hayvanat bahçesinde doğasından kopuk biçimde yaşamaya zorlanan ayı Silva’ya 3. yaş günü için ‘doğum günü kutlaması’ yaptı.

Çekmeköy’deki hayvanat bahçesinde 2019 yılında henüz 7 aylıkken prematüre olarak dünyaya gözlerini açan Silva, doğduğunda 380 gram ağırlığındaydı.

Bakıcıları tarafından kurtarıldığı söylenen minik Silva, kutlanan doğum günüyle 3. yaşına girdi. 

Yetkililer silva’nın 3. Yaş gününe özel pasta yaptırdı. Silva, 3. yaşına pasta yiyerek girdi.

Hayvanat bahçesi yetkilileri tarafından Silva’ya ait olan alan, balon ve ‘İyi ki doğdun’ yazılarıyla süsledi. Silva’yı doğum gününde yalnız bırakmayan çok sayıda vatandaş ise çocuklarıyla birlikte hayvanat bahçesini ziyaret etti.

Silva 3 yaşına girdi

‘GÜZEL YÜREĞİNDEN BİR ŞEY EKSİLMEMİŞ’

Silva’nın doğum gününün her yıl kutlandığını belirten Hayvanat Bahçesi yetkilisi Burak Memişoğlu,” Silva 380 gram prematüre olarak 31 derece vücut ısısıyla doğmuş olmasına rağmen nadir olan bir ayı türü. Silva’nın bugün 3.yaşını kutluyoruz. Her yıl farklı bir coşkuyla kutlandı.”

“Silva 3 yaşında olmasına rağmen hala evcil ve hala eğitimli bir ayıdır. O güzel yüreğinden ve merhametinden hiçbir şey eksilmemiş, adeta vahşileşmemiş bir tür.”

“Bugün sömestr tatilinin son günü olmasıyla birlikte tüm çocuklarımla ve tüm misafirlerimize bu güzel anı yaşatmak istedik. İnsanlar hiçbir farkı olmayan canlı türlerine burada çok farklı bir ilgiyle, tedavileri, bakımları, beslemeleri ve buradaki yaşam alanlarına kadar tüm özen ve özveriyi göstermekten bizde mutluyuz. Silva’mızın yeni yaşını daha güzel günlerde kutlamamız dileğiyle” dedi.

Silva’nın doğum gününe gelen insanlar

Silva’yı daha önce de gören Yusuf Aslan, “Bugün burada çok mutluyuz, çok eğlendik. Eğlenmeye devam ediyoruz. Silva’nın doğum gününü gördük. Silva büyümüş” diye konuştu.

Silva’nın doğum gününe katılan Mustafa Bayarlar, “Dün benim doğum günümdü bugün de Silva’nın doğum günü. Ben 35 yaşına bastım. Silva’da bugün 3’üncü yaşına girdi. Çok mutluyuz ikimize de nice seneleri olsun” diye konuştu.

İzmir’de bulunan hasta flamingo tedaviye alındı

Boynuna çöp kutusu kapağı takılan köpek üç günün sonunda kurtarıldı