in

İlçe belediyesinden 1,5 tonluk mama yardımı

Samsun İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, besleme noktasına ulaşamayan sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için yaşam alanlarına 690 kilogram kedi maması, 950 kilogram köpek maması ve 50 kilogram kuş yemi bıraktı.

Samsun’un İlkadım ilçesinde 100. Yıl Bulvarı’ndan yüksekte kalan bölgelerde kar yağışı etkili olunca İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sokakta yaşayan evsiz hayvanlara yönelik periyodik olarak devam eden besleme çalışmaları aralıksız hale getirildi.

İlçe genelinde insanın can dostları için kuru mama ve yem bırakıldı.

İlçe belediyesinden yapılan açıklamada, “Besleme noktasına ulaşamayan hayvanlar için yaşam alanlarına 690 kilogram kedi maması, 950 kilogram köpek maması ve 50 kilogram kuş yemi bırakıldı” açıklaması geldi.

CAN DOSTLAR BİZE EMANET

“Sokaktaki evsiz can dostlara kayıtsız kalmayarak yaşam desteği oluyoruz” diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,

Soğuk havanın kendini hissettirmesiyle birlikte ekiplerimiz kent merkezindeki besleme noktalarına ve yaşam alanlarından uzaktaki kırsal bölgelere 690 kilogram kedi maması, 950 kilogram köpek maması ve 50 kilogram kuş yemini belirlenen aralıklarla bırakıyor

Çoğu zaman ekmek ve yemek kırıntılarıyla beslenen kuşlar, kar nedeniyle yemlerinden oluyor. Ekiplerimiz, özellikle Cumhuriyet Meydanı, İlyasköy Kavşağı, Subaşı noktalarına kuş yemlerini bırakmayı sürdürüyor.

Biz, insanlar olarak sokakta yaşayan evsiz hayvanlar ve yaban hayvanlarıyla beraber yaşıyoruz, yaşamak zorundayız. Onlara eziyet etmeden, onları aç bırakmadan onların haklarını da gözeterek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Can dostlar bizlere emanet. Hayvan severlerimizin gözü arkada kalmasın. Sadece bu zorlu hava koşullarında değil her mevsim can dostlarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

HAYDİ Polisi, Zigana dağına terk edilen köpekleri besledi

Yem bulamayan kuşlar için vatandaşlar seferber oldu