in

Yem bulamayan kuşlar için vatandaşlar seferber oldu

Yoğun kar yağışı sebebiyle yem bulmakta zorluk çeken kuşlar için Adana ve Düzce’deki vatandaşlar seferber oldu. İki ilde de aç kalan kuşları vatandaşlar besledi.

Kar yağışı ve olumsuz hava şartlarından etkilenenler sadece kedi ve köpekler değil, kuşlar da yem bulmakta oldukça zorluk çekiyor ve aç kalıyorlar.

Düzce’de 1 haftadır aralıklarla yağan kar yağışı sebebiyle sokaklarda yem bulmakta zorlanan kuşlar için vatandaşlar harekete geçti.

Aynı şekilde Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde de aşırı kar ve soğuk nedeniyle yem bulamayan güvercinleri köylüler besledi.

Kar yağışı sebebiyle yem bulamayan kuşlar için vatandaş seferber oldu.

Geçtiğimiz haftalarda iki gün boyunca süren aşırı kar yağışının ardından başlayan dondurucu soğuklar insanları olduğu gibi hayvanları da olumsuz etkiledi.

Kar ve soğuk nedeniyle yem bulamayıp aç kalan kuşlar için vatandaşlar seferber oldu. Hem Adana’da hem Düzce’deki vatandaşlar her gün kuşları beslemeye çıkıyor.

Adana’da köyde sabah ve akşam olmak üzere iki kere besleme yapılıyor, Düzce’de ise vatandaşlar belediye meydanındaki güvercinleri her gün besliyorlar.

Adana’da ve Düzce’de her gün vatandaşlar kuşları beslemeye çıkıyor.

Kış aylarında sokak hayvanlarının beslenmesi gerektiğini belirten Öztürk Gezer, “Biz evde tok dururken kuşları da beslemek lazım. Kış ayında onlar yemek bulamazlar. Bizde yem aldık, onları besliyoruz. İmkanı olan vatandaşlar gelip burada kuşları yemleyebilir. Sokaktaki canların hepsini imkanlarımız yettiğince beslemeliyiz” dedi.


Celil Celepçi ise “Bunlar sessiz varlıklar. Biz içerdeyiz ve dışarı çıktığımızda üşüyorsak, bunlar hayli hayli üşüyor. Kuşlar karlı havalarda yem bulamayabilir, o yüzden bizim beslememiz lazım” şeklinde konuştu.

İlçe belediyesinden 1,5 tonluk mama yardımı

‘Rusya’nın tatbikatı balinalar için tehdit’