in

Hayvanların Fadimeana’sı: Beslemekte zorlanıyorum

Hatay’da yaşayan 73 yaşındaki Fadimeana Kılıç, aylığı ile sokaktaki hayvanlara yemek almakta zorlandığını söyledi. Kırsala sürgün edilen köpekleri de besleyen Fadimeana Kılıç, hayat pahalılığı nedeniyle hayvanlara yemek almakta zorlandığı için belediyeden yardım istiyor.

Türkiye’de artan enflasyon, yaşam hakkına saygılı insanların hayvanları beslemesini de güçleştirmeye başladı.

Fiyat artışları karşısında zorlanan biri de Hatay’ın Erzin ilçesinde yaşayan 73 yaşındaki Fadimeana Kılıç oldu.

Sokaktaki evsiz hayvanlara gösterdiği sevgi, ve onların bakımını üstlenmesi nedeniyle ‘Hayvanların Fadimeana’sı’ olarak anılan Kılıç, yaşlılık aylığı ile hayvanları beslemekte zorlandığını söyledi.

Fadimeana Kılıç, evinde kendi imkanlarıyla beslediği köpek ve kediler belediyeden için yardım istedi.

Hatay’ın Erzin ilçesinde 73 yaşındaki Fadimeana Kılıç, evinde kendi imkanlarıyla beslediği köpek ve kediler için yardım istedi.

SÜRGÜNDEKİ KÖPEKLERİ SAHİPLENDİ

Hürriyet Mahallesinde yaşayan Fadimeana Kılıç, yaklaşık bir yıl önce bahçelerinin yanına bir araçla gelen kişilerin 7-8 adet köpeği bırakıp gittiğini belirterek, bu köpeklerin açlıktan susuzluktan bitap düşüp evine sığındığını ifade etti.

“Benim de gönlüm razı olmadı evimde ne varsa verip doyurdum. Bunlar daha sonra büyüyüp çoğaldılar” diye Kılıç, yaşlılık aylığı ile hayvanları beslemekte zorladığını aktararak yetkililerden hayvanlara yiyecek yardımı yapılmasını talep etti.

‘ACIMASIZ İNSANLARI ANLAMIYORUM’

Yıllar önce bir poşetin içerisine konup çöp konteynerine atılan köpeği ölmek üzereyken bulduğunu belirten Kılıç, “Sanki ayakları kırılmıştı. Un ve alçı ile ayaklarını iyileştirdim ve kocaman oldu. Bu acımasız insanları anlamıyorum. Neden böyle hayvanlara acımasızca davranıyorlar” diye konuştu.

‘YARDIMDA BULUNMALARINI İSTİYORUM’

“Ben de annem gibi 15 kadar bazen de 20 kadar kedi besliyorum. Fakat benim de dayanacak gücüm kalmadı” diyen Fadimeana Kılıç’ın kızı Dönay Dönmez de, Hasta olduklarında veterinere gidip baktırıyor daha sonra ilaçlarını alıyorum. Soğuk kış günü bunlar nasıl yaşar bilemiyorum. Ben de yetkililerin gelip almalarını veya yiyecek yardımında bulunmalarını istiyorum” dedi.

Mamalar ‘patiler’ sayesinde ıslanmayacak

Afyon’da ‘Bizim Sokağın Çocukları’ projesi