in

Mamalar ‘patiler’ sayesinde ıslanmayacak

Balıkesir’de ilçelere bırakılan ‘patiler’ isimli yeni mama kapları sayesinde sokaktaki hayvanların yiyecekleri ıslanmayacak.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İvrindi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Ovaköy Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde yaklaşık bin 500 kedi ve köpeğin barınma, beslenme ve bakım ihtiyaçlarını karşılıyor.

Bunun yanı sıra sokaktaki evsiz hayvanların kısırlaştırma ve rehabilitasyon işlemlerini de gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, 20 ilçede belirlenen beslenme odak noktalarına düzenli olarak mama bırakıyor.

ODAK NOKTALARA YERLEŞTİRİLİYOR

Beslenme odak noktalarında bulunan mama ve su kaplarının kaybolması, hava şartlarına bağlı olarak zarar görmesi ve yerinin kolayca değiştirilebilmesi dolayısıyla çalışma başlatan Büyükşehir, “pati” adını verdiği, yere sabitlenen betondan yapılmış yeni mama ve su kaplarını 20 ilçede beslenme odak noktaları ve parklara yerleştiriyor.

Sokaktaki hayvanların daha kolay ulaşabileceği alanlara yerleştirilen patiler, yağmurlu ve karlı havada mamaların zarar görmeyeceği şekilde daha kullanışlı olarak tasarlandı.

Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’ne sokak hayvanlarına gösterilen şefkatten ötürü teşekkür etti.

Zonguldak sahile inek cesedi vurdu

Hayvanların Fadimeana’sı: Beslemekte zorlanıyorum