in

Gucci evcil hayvan koleksiyonu çıkarttı

İtalyan moda devi Gucci ilk evcil hayvan koleksiyonunu çıkarttı. Koleksiyon içerisinde Özel tasarım tasma, elbise, tişört, mama kabı, çanta, minyatür kanepe… Koleksiyonda evcil bir hayvanın ihtiyacı olan -ya da olmayan- her şey var.

Evcil hayvanlar için ilk koleksiyonunu çıkartan Gucci, patili dostla için elbiseden tişörte, mama kadından çantaya, hatta özel tasarım minyatür kanepeye kadar bir çok ürüne koleksiyonda yer verdi.

Etiketler lüks markanın fiyat politikasıyla uyumlu: Tişörtler 250 avro (4 bin 400 lira) civarında, mama kapları 700 avroya (12 bin 300 lira) kadar çıkıyor. Tasmalar 210-450 avro (3 bin 700-8 bin lira) arasında satılıyor.

Sipariş üzerine yapılan minyatür kanepelerse koleksiyonun en pahalı parçası olarak satışa sunuldu. Sevimli dostlar için tasarlanan bu minyatür kanepeler 6 bin 500 avro (115 bin lira) civarında.

Gucci, evcil hayvan koleksiyonunda tamamen geri dönüştürülebilir malzemeler kullandı.

GUCCI’YE RAKİP OLAN BAŞKA MARKALARDA VAR

Evcil hayvanların ihtiyaçlarına yönelik ürünler bir süredir lüks moda markaların ilgi alanında.

Yves Saint Laurent, Prada ve Versace bu pazara yönelik ürünler tasarlamıştı. Zara, H&M gibi büyük hızlı moda markaları da özellikle kıyafet ağırlıklı koleksiyonlar hazırlıyor.

Üzerinde marka etiketi taşımayan ürünler, mesela bir tişört ya da tasma ise 20 liraya bulunabiliyor.

Sivas’ta koyunlar için 8 gölet yapıldı

Annesini kaybeden yaban ördeği yavrularına kreş hizmeti