in

Fransız futbolcu Kurt Zouma kediye şiddet uyguladı; hapse girebilir

Fransız milli takımı West Ham’da oynayan futbolcu Kurt Zouma’nın kedisine şiddet uyguladığı görüntüler sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Ünlü futbolcu aleyhine kamu davası açıldı, yargılama sonunda hapse girebilir.

İngiliz kulübü West Ham United’ın önemli futbolcularından biri olan Kurt Zouma’nın kedisine şiddet uyguladığı görüntüler ortaya çıktı.

İngiltere’de yayın yapan The Sun gazetesinin ulaştığı görüntülerde Kurt Zouma kedisini önce yere fırlatıp tekme atıyor, ardından kedisine bir şeyler fırlatıp daha sonra da masaya çıkartıp tokat atıyor ve bu işkenceleri yaparken de hiçbir şey yokmuşçasına güldüğü görülüyor.

İngiltere’de skandal yaratan görüntüler Zouma’nın kardeşi tarafından çekilmiş, kediye şiddet uygulanmasının yanında bir de bu şiddete küçük bir çocuğun şahit olduğu görülüyor.

ÖZÜR DİLEDİ

Özür mesajı yayınlayan Zouma, yaptıklarının hiçbir mazereti olmadığını ve pişman olduğunu söyledi. Zouma ayrıca iki kedisinin de zarar görmediğini ve gayet sağlıklı bir durumda olduklarını, bir defalık bir şey olduğunu, asla tekrarlanmayacağını ve kedilerinin aile bireyleri tarafından da çok sevildiğini ekledi.

5 YIL HAPSİ SÖZ KONUSU

West Ham’ın kulübünün konuya ilişkin açıklaması; “West Ham United olarak videodaki oyuncumuz Kurt Zouma’nın eylemlerini kayıtsız şartsız kınıyoruz. Kurt ile görüştük ve konuyla kendi içimizde ilgileneceğiz ancak hayvanlara karşı zulmü hiçbir şekilde tasvip etmediğimizi belirtmek isteriz.”

Aynı zamanda savcılık da Kurt Zouma hakkında soruşturma başlattı, Zouma’nın 5 yıl hapis cezasına çarptırılması söz konusu.

Afrika Boynuzu’nda kuraklık nedeniyle 13 milyon kişi kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya  

Bitkisel et alternatifleri sayesinde 700 bin hayvan ölmekten kurtuldu