in

Evsiz köpek, kendisine bakan Çavuş ile yaşamak için ABD yolcuğuna çıkıyor

Evsiz bir köpek, Denizaşırı Birlikleri’ne kendini çok sevdirmişti. Şimdi onlardan biriyle yaşamak için Amerika’ya yolculuğa çıkıyor.

Üç yaşındaki melez köpek geçen yıl Kosova’da Çavuş K. ile üslerinde yiyecek ararken tanıştı ve günlük ziyaretleri, kuyruğunu sallamaları kısa sürede günün en önemli olayı haline geldi. Evden uzakta olan askerlere psikolojik rahatlık sağladı.

Çavuş Kelsey, Duke adını verdiği köpekle bağ kurdu ve onu tehlikeden uzak daha iyi bir hayata kavuşturmak istedi.

New York merkezli hayır kurumu Paws of War’daki personel yardım sözü verdi, böylece Duke ve çavuş bir kez daha birlikte olabilecekti.

Ancak Duke, kalıcı yuvası ABD’de bulunmadan önce bir felaket yaşandı. Hep gezdiği üssünde uzun bir süre görünmedi.

Askerler birkaç gün onu aradılar ve hakkında endişelendiler. Sonunda onu bulduklarında, vurulduğunu, çok kanadığını ve ciddi şekilde susuz kaldığını gördüler.

Good News Network’un haberine göre; Paws of War, Duke’un hayatını kurtarmak için acil bir veteriner ekibi gönderdi.

Kar amacı gütmeyen kuruluşun denizaşırı kurtarma ortağı The Alamal Foundation, Duke iyileşirken ona koruyucu bakım sağladı. Yavru iyileşmek için altı ay harcadı ve sonunda tekrar yürüyebildiği noktaya kadar kas gücünü yeniden inşa etti.

Son zamanlarda Çavuş. Kelsey, Paws of War kıdemli ve lojistik koordinatörü Dereck Cartright’tan bir mesaj aldı. Mesaj şu şekildeydi; “Aylarca süren iyileşme ve rehabilitasyondan sonra Duke’ün muazzam bir iyileşme kaydettiğini size söyleyebildiğimiz için çok heyecanlıyız. Yolculuğunun bir sonraki bölümü için hazır.”

Şanslı köpeğin Çavuş ile yeniden bir araya geleceği tahmin ediliyor.

Çavuş, “Tüm Ordu birimi Duke eve geldiği için çok heyecanlı” dedi. 

Alamal Vakfı çalışanları, Duke’a rehabilitasyonuna yardımcı olan herkesin katıldığı bir veda partisi verdi.

11 Nisan Evcil Hayvan Günü nasıl kutlanabilir?

Eli sopalı cani, sokakta yatan köpeğe saldırdı