in

Eli sopalı cani, sokakta yatan köpeğe saldırdı

Esenyurt’ta eli sopalı bir şahıs, esnafın bakıp beslediği köpeğe sopayla acımasızca saldırdı. Cani kameralara yakalandı.

Olay, geçtiğimiz günlerde Esenyurt Bağlarçeşme Mahallesi’nde yaşandı. Esnaf ve mahalle sakinleri tarafından beslenen “Paşa” isimli evsiz köpek, gece saatlerinde bir şahsın saldırısına maruz kaldı. Uyuyan hayvanın yanına yaklaşan eli sopalı cani, hiç acımadan köpeğe vurmaya başladı.

Saldırı sonrasında Paşa kaçarak canını kurtarırken, saldırgan kayıplara karıştı.

Yaşanan saldırıdan sonra ise hayvanın korkudan sokağa girmediği ve insanlardan korkmaya başladığı öğrenildi. Caninin sopalı saldırı anları ise çevredeki bir işyerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

PAŞA ARTIK SOKAĞA GİRMİYOR

Yaşanan olayı anlatan Esnaf Adam Bozkurt, “Biz mahallede esnaflarla birlikte ‘Paşa’ isimli sokak köpeğine bakıyoruz. Hayvana sürekli yemek veriyor ve yardımcı oluyoruz. Geçtiğimiz akşam ise caninin biri köpeğimizi dövmüş. Görüntülerden gördüğümüz kadarıyla, şahıs birden geliyor ve köpeğe sopayla vurmaya başlıyor. Daha sonra köpek kaçıyor ve şahıs da gidiyor. Bu caninin Allah cezasını versin. Paşa, artık hepimizden korkuyor ve yemek yemiyor. Hatta artık bu sokağa bile gelmiyor. Ona denecek bir şey bulamıyorum” dedi.

Evsiz köpek, kendisine bakan Çavuş ile yaşamak için ABD yolcuğuna çıkıyor

Yangın alanında kirpi için seferber oldular