in

Ekrem İmamoğlu’ndan barınak paylaşımı: Olması gereken budur

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sokakta yaşayan hayvanların barınaklarda hapis edilmeyeceği mesajını verdi. Ekrem İmamoğlu, yaptığı paylaşımda, sokakta yaşayan hayvanları aldıkları yere geri bıraktıklarını vurguladı, “Olması gereken budur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, sokaktaki köpeklerin yerinin barınaklar olduğunu iddia etmesinin ardında, köpeklerin Türkiye’nin gündemine oturdu.

Erdoğan’ın söylemlerinden sonra bazı AK Partili Belediyeler, sokakta yaşayan hayvanları kıskıvrak yakalayarak barınaklarda toplamaya başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ise belediye olarak Hayvanları Koruma Kanunu’na uygun şekilde, sokak hayvanlarını kısırlaştırma, aşılama, antiparaziter uygulama ve dijital kimliklendirme işlemleri yaptıklarını bildiren bir mesaj paylaştı.

Sosyal medya hesabından bu işlemler sonrasında hayvanları alındıkları yere geri bıraktıkları ve düzenli kontrollerini sağladıklarını kaydeden İmamoğlu, “Olması gereken de budur” ifadelerini kullandı. İmamoğlu’nun paylaşımı şöyle:

“İBB olarak Hayvanları Koruma Kanunu’na uygun şekilde, sokak hayvanlarını kısırlaştırma, aşılama, antiparaziter uygulama ve dijital kimliklendirme işlemleri sonrasında alındıkları yere geri bırakıyor ve düzenli kontrollerini sağlıyoruz. Olması gereken de budur.”

Bu konsere katılanlar bilet yerine mama aldı

CHP’li belediyelerden art arda açıklama: Hayvanları yaşam alanlarından koparmayacağız