in

Bu konsere katılanlar bilet yerine mama aldı

Bursa’nın Nillüfer ilçesinde sokakta yaşayan evsiz hayvanlar yararına konser düzenlendi. Konsere katılanlar, bilet yerine mama satın aldı.

Bursa’da düzenlenen konsere katılanlar, bilet yerine mama satın aldı.

Haçiko Derneği Bursa Şubesi tarafından sokak hayvanları için konser düzenlendi. Nilüfer ilçesinde düzenlenen konserde Yakup Kaçarı sahne aldı. Konsere giriş ücreti 25 lira olarak belirlendi. Konsere geleceklerin konser bileti yerine sokak hayvanlarına mama alması istendi.

Konser giriş alanına hazırlanan mamalar yerleştirildi. Konsere gelen vatandaşlar sokaktaki hayvanlar için mama desteğinde bulundu. Gecede sahne alan Yakup Kaçarı, söylediği şarkılarla coşturdu.

‘ÜCRET TALEP ETMİYORUM’

Sokaktaki hayvanlar için böyle bir konser tertip ettiklerini ifade eden Haçiko Derneği Bursa Sorumlusu Dimidoa, “Kış şartlarında sokak hayvanlarının yiyecek bulmaları çok zor oluyor. Kırsal alanlardaki can dostlarımızın mama ve tedavi ihtiyaçlarını karşılamayı arzu ediyoruz. Buradan elde edilen gelirin tamamını sokak hayvanlarına harcayacağız. Konsere 100 kişi katıldı” dedi.

Yakup Kaçarı, “Ses sanatçısıyım. Hayvanlara destek olmak için bugün sahneye çıkıyorum. Bu sahneden hiçbir ücret talep etmiyorum. Sokak hayvanlarına her zaman destek çıkmak için göreve hazırız” şeklinde konuştu.

Köpekbalığı gece kulübünden kurtuluyor

Ekrem İmamoğlu’ndan barınak paylaşımı: Olması gereken budur