in

Ebru Destan, restorandaki canlı ıstakozu denize kavuşturdu

Ebru Destan, gittiği restoranda canlı ıstakoza kıyamayınca alıp özgürlüğüne kavuşturdu. Ebru Destan, hayvanı denize bıraktı.

Ebru Destan, Aqua Florya AVM’de bulunan Meos Balık’ta objektiflere takıldı. Mekanda bulunan canlı ıstakoza kıyamayan sunucu, 5 bin TL ödeyerek, deniz canlısını mavi sularına bıraktı.

Fotoğraf: Milliyet

‘ONA KIYAMADIM’

Milliyet’te yer alan habere göre Destan, “Ona kıyamadım. Zaten gücüm yettiğince böyle şeyler yapıyorum. Geçtiğimiz günlerde Alaçatı’da da aynısını yapmıştım. Bir belgeselde ahtapotları seyredip, onların aile kurduklarını ve hayatlarını izleyince, deniz ürünlerini çok tüketemiyorum” şeklinde konuştu.

‘ÇOCUKLARIMI HAYVAN SEVGİSİYLE BÜYÜTMEYE ÇALIŞIYORUM’

Aracında her zaman kedi ve köpek maması bulundurduğunu söyleyen Destan, “Kilolarca mama alıyorum. Orman kenarında sıska hayvan görünce hemen onlara mama bırakıyorum. Yaz aylarında Silivri’deki çiftliğimizde yaşıyoruz. Çocuklarımı hayvan sevgisiyle büyütmeye çalışıyorum. Yerimizde tavuk ve civcivler besliyoruz. Çocuklarıma karıncalara basmamaları gerektiğini öğrettim. Dünyada sadece insanların yaşadığını düşünüyorlar, neden diğer canlıları düşünmüyorlar, anlamıyorum” dedi.

Mağarada eşek kurtarma operasyonu

Vitrinde kedi köpek ‘satışı’nda son günler, bundan sonra ne olacak?