in

Düştüğü yarıktan 34 saat sonra kurtarılan köpek Reggie, sağlığına kavuştu

İngiltere’de yaşanan olayda 10 metrelik yarığa düşen köpek Reggie 34 saat sonra kurtarılmıştı. Aradan geçen iki haftanın sonunda Reggie sağlığına kavuştu

Reggie’nin düştüğü yarık

18 Ocak’ta İngiltere Rhondda’da duygusal insanıyla beraber her gün düzenli yürüyüşe çıkan Sprocker Spaniel ırkı Reggie, Salı günü yaptığı yürüyüşün tadını çıkarırken 10 metrelik bir yarığa düştü.

BBC’ nin haberine göre Reggie yürüyüşü sırasında yolda fark ettiği boşluğu koklarken saniyeler içinde yarığa düştü. Yarık kimsenin sığamayacağı kadar dardı. Duygusal insan Leah saat 15.00’te itfaiye ekiplerine haber verdi. Yarım saat sonra itfaiye ekipleri olay yerindeydi. Fakat yarık çok dar olduğu için hiçbir şey yapamadılar. Yarığı genişletmeye çalıştılar fakat bir işe yaramadı. Geç saatlere kadar süren çalışma sonucunda Reggie’e yukarıdan yemek bıraktılar.

Sahibi yarıkta sıkışıp kalan Reggie’nin ağladığını ve havladığını duyabiliyordu.

Leah, “Kesinlikle travma geçirdim, o gece eve gittiğimde uyuyamadım. Onun nefes nefese kaldığını duymak korkunçtu” dedi.

İtfaiye, dağ ve mağara kurtarma ekipleri Reggie’yi kurtarmaya çalışırken

SOSYAL MEDYADAN YARDIM ÇAĞRISINDA BULUNDU

Leah başarısız çalışmaların sonucunda sosyal medyadan yardım çağrısında bulundu. Yardım çağrısını gören Rhondda halkı olay yerine yiyecek ve malzeme getirdi.

Yine yardım çağrısını gören yerel bir işletme, Reggie’yi görebilmek için özel bir kamera ekipmanı getirdi. Olaya ip getiren bir kişi de dahil olmak üzere diğer gönüllülerinde yardımıyla Reggie’ye ulaştılar ve onu kurtarmayı başardılar.

Yerel halktan acil kurtarma ekiplerine kadar herkes yavru köpeği kurtarmaya çalıştı.

Leah Reggie çıktığında, “Herkes ‘o çıktı, o çıktı’ diye bağırıyordu” dedi. Reggie 34 saat boyunca yarıkta mahsur kaldıktan sonra bitkindi. Leah onu hemen veterinere götürdü.

Reggie’i görebildikleri kamera, Reggie ve Leah

Reggie’nin kurtarılmasının ardından aile üyesi Leah Davies şunları söyledi:

”Kamera ekipmanları olmasaydı onu dışarı çıkaramazdık. Veterinere giderken gözleri kocamandı, kalp atışları çok hızlıydı. Ona elimden su veriyordum.” dedi.

“Kesinlikle donakaldım ve çok çaresiz hissettim çünkü onun için hiçbir şey yapamıyordum. “Hırıldadı, ağladı ve çok sesliydi.”

“O gelmiş geçmiş en kibar, sevgi dolu küçük çocuk, o benim en iyi arkadaşım, o harika.”

Olaydan sonra Leah Reggie’nin fotoğraflarını paylaşarak sosyal medya üzerinden herkese teşekkürlerini iletti.

Reggie yarıktan kurtarıldıktan hemen sonra

Ajanimo ekibi olarak iki hafta sonra Reggie’nin durumunu öğrenmek için aile üyesine mesaj attık ve iyi olduğu haberini aldık. Leah Reggie’den bir fotoğrafta gönderdi. Fotoğrafta Reggie yaraları iyileşmiş ve iyi durumda görünüyor.

İki hafta sonra bugün Reggie

Bursa’da ‘insan yüzlü örümcek’ görüldü

2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü: Biz sustukça sulak alanlarımız kuruyor