in

Harçlığını sokaktaki hayvanlara ayırdı

Üniversite öğrencisi Meryem Uzun, eğitim öğretim masrafları için biriktirdiği harçlıklarının bir kısmını sokakta yaşayan hayvanlara ayırdı. Meryem Uzun, her gün hayvan için mama alarak onları besliyor.

21 yaşındaki Meryem Uzun, sokaklardaki evsiz hayvanları besliyor.

Malatya’da yaşayan 21 yaşındaki Meryem Uzun, cep harçlıklarından biriktirdiği paralarla mama alıyor ve sokak sokak gezerek sokak hayvanlarını besliyor.

Yaptığı örnek davranıştan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Uzun, sokaktaki hayvanlara karşı herkesi duyarlı olmaya davet ediyor.

‘KIŞ AYLARI ZOR GEÇİYOR’

Kış aylarının sokak hayvanları için çok zorlu geçtiğini dile getiren Meryem Uzun, “Kış mevsiminde sessiz dostlarımıza su ve yemek vermek gerekiyor. Kent merkezinden köpek maması aldım ve sessiz dostlarımıza veriyorum. Hava çok soğuk. Herkesten rica ediyorum. Evlerin önüne bir tas su ve yemek koysunlar” dedi.

‘YEMEKLERİ ÇÖPE ATMASINLAR; DOSTLARIMIZA VERSİNLER’

Öğrenci olan ve cep harçlığından biriktirdiği paralarla sokak hayvanlarına yardım ettiğini söyleyen Uzun, “Biraz önce sessiz dostuma verdiğim köpek maması 320 TL olmuş. Sokak hayvanlarını seviyorum. Sessiz dostlarımız onlar. Ben öğrenciyim, cep harçlığından biriktirdiğim parayla hayvanların yiyecek, su gibi temel ihtiyaçlarını karşılıyorum. Kış mevsiminde hava çok soğuk oluyor. Malatyalılarından rica ediyorum. Genç olan arkadaşlarımız hayvanlara mama alsınlar. Ya da evlerinde yedikleri yemekleri çöpe değil de sessiz dostlarımıza versinler” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın barınak ısrarı bitmiyor

Sokaktan hayvanları toplamak yasal mı?