in

Aydilge, sokaktaki hayvanlar için kolları sıvadı

Sanatçı Aydilge ile eşi Utku Barış Andaç, son dönemlerde sokaktaki hayvanların katledilmesine varan olumsuz algıların değişmesi ve canlıların yaşam hakkına saygı duyulmasının önemini vurgulamak için, sokakta ve ormanda yaşayan hayvanları beslemek için mama pişirdi. Aydilge, “Mamaların içine zehir değil sevgimizi katıyoruz” dedi.

Huysuz İhtiyar Hayvan ve Çevre Aktivistleri derneğini ziyaret eden sanatçı, kendi elleriyle mama hazırladı. Eşiyle beraber büyük kazanlarda mama hazırlayan sanatçı, ”Mamaların içine zehir değil sevgimizi katıyoruz!” diyerek son dönemde hayvanlara karşı yükselen düşmanlığı eleştirdi. Özellikle sokaktaki köpekler nedeniyle insanların da zarar görmemesi gerektiğini vurgulayan sanatçı, bunun çaresinin asla hayvanları zehirlemek gibi gaddarca ve insana yakışmayan bir yaklaşım olmadığını vurguladı.

Gönüllüler, belediyeler ve barınakların el ele vererek zorlukları aşabileceklerini söyleyen sanatçı, herkesi en azından hayvan besleme ve mama pişirme etkinliklerine katılmaya davet etti.

Yıldız Tilbe kedisini boyadı! Sosyal medyada tartışma konusu oldu

Kedilerin ‘Müslüm Babası’