in

Amasya’da sokakta doğum yapan anne köpeğe ve yavrularına esnaf sahip çıktı

Amasya’nın Taşova ilçesinde bir esnaf, sokakta doğum yapan köpek ile 9 yavrusuna iş yerinde bakıyor. Esnaflar da adeta yavru köpekleri “torunları” olarak seviyor.

Taşova’da kaldırımda sokakta yaşayan köpeğin doğum yaptığını gören esnaf Ercan Bulut, kar yağışı ve havanın soğuk olması nedeniyle anne ile yavrularını iş yerine aldı. Bulut, hava şartları düzelene kadar anne ile yavrularına yiyecek vererek bakmaya karar verdi. Esnaf Ercan Bulut, ayrıca yeni doğan 9 yavru köpeği üşümesin diye tek tek klimada ısıtıyor.

“9 TORUNUMUZA BAKARAK YAŞATMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Ercan Bulut, yaptığı açıklamada, dükkanının önünde bir köpeğin doğum yaptığını gördüklerini belirterek, “Anne ve yavrularını iş yerime aldım. Köpeğimiz dokuz yavru doğurdu. Mahalle esnafı olarak dokuz torunumuza bakarak yaşatmaya çalışacağız. Lütfen sokak köpeklerini unutmayalım, onlara sahip çıkalım” ifadelerini kullandı. Mahalle esnafından Cesarettin Tuzla da köpeğe süt ve yiyecek vererek arkadaşlarına destek olacaklarını söyledi.

Taşova Kaymakamı Ahmet Gökcecik ise örnek davranış gösteren Ercan Bulut’u iş yerinde ziyaret ederek, duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Polislerin dikkati yaralı köpeğin hayatını kurtardı

Doğum yapmakta zorlanan kediye sezaryen yapıldı