in

Polislerin dikkati yaralı köpeğin hayatını kurtardı

Kastamonu’da araç çarpması sonucu yaralı olarak yol kenarında terk edilen Türk iz köpeği zağarı polislerin dikkati kurtardı.

Kastamonu’nun Tosya ilçesi bir aracın çarpması neticesinde yaralanarak vicdansızca yol kenarına terk edilen zağar cinsi köpek, polis ekiplerinin dikkati sayesinde kurtarılarak tedavi altına alındı. Edinilen bilgiye göre, D100 karayolunda yol kontrolü için devriye çalışmasına katılan Tosya İlçe Emniyet Müdürlüğü Tosya Bölge Trafik Denetleme İstasyonu Amirliği ekipleri, yol kenarında yatan bir köpeği fark etti. Ardından durumundan şüphelenerek kontrol ettikleri köpeğin yaralı olduğu anlaşıldı. 

Ekipler, müdahale aracı gelene kadar yaralı cana önce ekmek ve su verdi, sonra da kucaklarına alarak ekip aracına getirdiler.

KÖPEĞİN ARAÇ ÇARPMASI SONUCU YARALANDIĞI KESİNLEŞTİ

Tosya Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü’ne haber verilmesi üzerine veterinerlik ekipleri bölgeye gelerek yaralı köpeği tedavi edilmek üzere teslim aldı.

Yapılan veterinerlik incelemesinde köpeğin bir aracın çarpması sonucunda yaralandığı kesinleşti. Yaraladığı bir hayvanı terk etmek nasıl bir vicdansızlık, akıl alır gibi değil…

Elazığ Barınak davasında adalet rötar yaptı, sokak hayvanları barınakta ölmeye devam ediyor

Amasya’da sokakta doğum yapan anne köpeğe ve yavrularına esnaf sahip çıktı