in

Akit, Hayvan hakları savunucularını hedef gösterdi

Akit, geçtiğimiz günlerde birkaç vatandaş tarafından saldırıya uğrayan köpeği ve saldırı mağduru köpeği sosyal medyada savunan hayvan hakkı savunucularını hedef gösterdi.

AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen Akit, hayvan hakları savunucularının sosyal medya profillerini isimlerini saklamadan açık bir şekilde hedef gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yayılan bir videoda, bir kadının durağa gelen köpeğe ‘çocuğuma saldırdı’ diye iftira attığı görülmüştü. Aynı zamanda şiddet de gören hayvanın videosu yayılmış, köpeğe iftira atan kadın ve ona şiddet gösteren insanlar tepki görmüştü.

Manipülatif yayınlarıyla bilinen Akit, bu kez videoyu paylaşan hayvan hakkı savunucularını hedef gösterdi.

Akit, “Sözde “hayvansever” özde “insanlık düşmanı” paylaşımlar! Köpek saldırısından çocuğunu koruyan anneyi hedef aldılar!” başlık yazısında “Başıboş sokak köpeği savunucuları, Sözde hayvansever özde insanlık düşmanı” gibi ifadelere yer verdi. Akit, köpeğe saldıranlara tepki gösteren insanlar için ayrıştırıcı bir ifade olan “Beyaz Türkler” ifadesini de kullanmayı ihmal etmedi.

KÖPEĞİN SALDIRGAN OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Akit, kendi halinde gezinen, kuyruk sallayarak insanların yanına sevilmek için gelen fakat sonrasında saldırıya uğrayan köpeğin saldırgan olduğunu iddia etti. Videoda da açık bir şekilde görüleceği üzere köpek saldırgan olmamakla birlikte asıl saldırıya uğrayan durumundadır.

AKİT’İN HAYVAN VE HAYVAN HAKLARI SAVUNUCULARIYLA İLK MÜCADELESİ DEĞİL

Hayvanlara tecavüz etmenin, işkence etmenin para cezası yerine hapis cezasına döndüğü bir yasa olan Hayvan Hakları Yasası’nın “düşülmemesi gereken bir tuzak” olduğunu televizyon kanallarında Akit’in Haber Müdürü Murat Alan açık bir şekilde söylemişti.

Akit topluluğunun yazarlarından biri olan Abdurrahman Dilipak ise Kuran-ı Kerim’de ümmet olarak vasıflandırılabilecek önem ve yerde olan hayvanların “mal” olarak adlandırılmasını savunmuştu.

KOÜ Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü, kampüsteki köpekler için destek istedi

Mersin Büyükşehir, bin 364 hayvanı evlat edindirdi