in

Zamlardan kuşlar da nasibini aldı

Türkiye’nin son aylardaki değişmez gündemi zamlardan kuşlar da nasibini aldı. Kuş yemlerine yaklaşık yüzde 600 oranında zam geldi. Yüksek zamlanma nedeniyle vatandaşlar, eskisi kadar kuş yemi alıp hayvanları besleyemiyor.

Eskişehirli baharatçı ve yemci Mümin İnceelli, buğday fiyatının bir yıl içerisinde yüzde 600 oranında zamlanması nedeniyle halkın eskisi kadar kuşları beslemediğini belirtti.

15 yıldır Eskişehir’de baharatçılık yapan Mümin İnceelli, kış aylarında pek çok sokak hayvanı gibi kuş ve güvercinlerin de besin bulmakta zorluk yaşadıklarını anımsattı.

Geçtiğimiz yıllara oranla, kuş ve güvercin besleyenlerin oranının bu yıl azaldığına dikkat çeken İnceelli, “Geçtiğimiz yıl yem olarak sattığımız buğdayın kilosu 1 lira iken bu yıl 6 lira oldu. Pahalılık, kuş yemlerini de etkiledi. Bu nedenle insanlar eskisi kadar kuş beslemiyor. Soğuk ve karlı havalarda sokak canlıları besinlere ulaşmakta güçlük çekiyorlar. İnşallah Eskişehirliler kuş ve güvercinlere karşı olan duyarlılıklarını bırakmazlar” dedi.

Altı yıl boyunca boynunda lastikle yaşayan timsah kurtarıldı

Futbolcu Zouma’nın kedileri elinden alındı, soruşturması devam ediyor