in

Yol arkadaşı tavuğuyla sokak sokak gezerek hayvanları besliyor

Bolu’da yaşam hakkına saygı duyan ev kadını Neşegül Öztürk, evinde beslediği tavuğu taşıma çantasında yanına alarak her gün 2-3 saat sokak sokak dolaşıp hayvanları besliyor.

Bolu’nun Tabaklar Mahallesi’nde yaşayan 47 yaşındaki Öztürk, yaklaşık 5 yıl önce evinin bulunduğu sokakta yaşayan hayvanları beslemeye başladı.

Zamanla daha fazla hayvanın karnını doyurmak isteyen Öztürk, kendi imkanlarıyla aldığı mamalarla sokaktaki hayvanların beslenme ihtiyacını karşılıyor.

Öztürk, onlarca evsiz kedinin karnını doyurmak için her gün kendisine taşıma çantasında yol arkadaşlığı yapan “Nazlı” isimli tavuğuyla sokak sokak geziyor.

Yol arkadaşı tavuğuyla sokak sokak gezerek hayvanları besliyor

AA’nın haberine göre, Ayda 2 bin liranın üzerinde masraf yaparak hayvanlara yaş ve kuru mama alan Öztürk, bunları dağıtmak için sabah ve akşam saatlerinde yollara düşüyor.

Sokakta yaşayan hayvanları besledikten sonra eve gelen Öztürk, tavuğu ‘Nazlı’yla vakit geçiriyor.

Neşegül Öztürk, hayvanları çok sevdiğini söyledi.

Yol arkadaşı tavuğuyla sokak sokak gezerek hayvanları besliyor

Yaklaşık 5 yıldır kendi imkanlarıyla aldığı mamalarla hayvanları beslediğini dile getiren Öztürk, “Her gün onlara gidiyorum. Onlar açken ben doyamıyorum. Önce onları doyuruyorum, sonra kendi karnımı doyuruyorum. Sabah ve akşam günde iki tur yapıyorum.” diye konuştu.

Öztürk, yaklaşık 1 yıl önce beslediği kedilerden birinin getirdiği civcivi evine alıp beslemeye başladığını anlatarak, şimdilerde ise ‘Nazlı’ adını verdiği tavuğun kendisine mama dağıtımında yol arkadaşlığı yaptığını, kedilerin de tavuğa alıştığını kaydetti.

Yanındaki mamalar bitene kadar yaklaşık 2-3 saat boyunca sokak sokak dolaştığını aktaran Öztürk, “Gidebildiğim yere kadar sokak sokak gidiyorum. Baktığım 100’e yakın kedi var. Ne kadar dağıtabilirsem dağıtıyorum. Onun dışında her zaman yanımda mama da olur. Gittiğim her yerde veririm. Son nefesime kadar, elimden geldiğince sokak hayvanlarını beslemeye devam etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Öztürk, mama ve hayvanların tedavi masraflarını kendi imkanlarıyla karşıladığını belirterek, “Birkaç arkadaş yardımcı olmaya çalışıyor ama yeterli olmuyor tabii. Benim insanlardan istediğim; herkes yardım edebildiği kadar sokak hayvanlarına yardım etsin çünkü onlar bize muhtaç. Derneklerimize de destek olalım. Bizim gibi hayvanları besleyenlere destek olunursa çok iyi olur.” değerlendirmesinde bulundu.

Sokakta zehirlenmiş halde bulunan kediyi hekimler hayata döndürdü

Antalya’da sahilde toplanan çöpler, dikkati çekmek için sergilendi