in

Sokakta zehirlenmiş halde bulunan kediyi hekimler hayata döndürdü

Denizli’de sokakta zehirlenmiş halde bulunan kedi, veteriner hekimlerin yoğun mücadelesi ile yeniden hayata döndürüldü. Hayata yeniden tutunan kedi, tedavisinin ardından yaşadığı bölgeye yeniden bırakıldı.

Sokakta zehirlenmiş halde bulunan kediyi veterinerler hayata döndürdü

Hayvan düşmanlığı canlıların yaşamını tehlikeye atmaya devam ediyor. Denizli’de sokakta yaşayan kedi vicdansız insanlar tarafından zehirlenerek öldürülmeye çalışıldı.

4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’nde Pamukkale Mahallesi’nde meydana gelen üzücü olayda, vatandaşlar sürekli besledikleri ve Mazotçu adını verdikleri sokakta yaşayan evsiz kediyi ölmek üzereyken buldu.

Yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar kediyi hemen Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirdi.

Büyükşehir Belediyesi veterinerleri tarafından müdahalede bulunulan sokakta bulunan kedinin zehirlendiği tespit edildi.

Kedinin görüntüsü yürekleri sızlatırken Büyükşehir Belediyesi veterinerleri hemen tedaviye başlayarak can çekişen hayvana acil zehirlenme prosedürü uyguladı. Üç gün süren tedavinin ardından sağlığına kavuşan kedi yaşadığı bölgeye yeniden bırakıldı.

‘Kedimize erken müdahale ettiğimiz için kurtarabildik’


Denizli Büyükşehir Belediyesi ‘Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ Veteriner Hekimi Elvan Alkaya, 4 Nisan Sokak Hayvanları Koruma Günü’nde yaşadıkları üzücü olayı anlattı.

Zehirlenen kediye acil zehirlenme prosedürü uyguladıklarını belirten Alkaya, “Kedimize erken müdahale ettiğimiz için kurtarabildik. İyileşince yeniden yaşadığı bahçeye bırakıldı” dedi. Zehirlenmelere karşı hayvanların acil olarak kendilerine getirilmesini isteyen Alkaya, konunun mutlaka ilgili kolluk kuvvetlerine ve Tarım ve Orman Müdürlüklerine iletilmesi gerektiğini, erken müdahalenin ise çok önemli olduğunu söyledi.

Cansu Dere’nin hayvanlarla çekilmiş 10 nefis fotoğrafı

Yol arkadaşı tavuğuyla sokak sokak gezerek hayvanları besliyor