in

Kırsala terk edilen hayvanları besliyorlar

Bilecek’te yaşam hakkına saygılı gençler, kırsal alana terk edilen köpekler için mama alıyor, her gece kırsal alanlara ve köylere çıkarak hayvanları besliyorlar

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde yaşam hakkına saygılı gençler, her gün kendi aralarında topladıkları paralar ile sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için mama alıp her gece kırsal alanlara ve köylere düzenli mama götürerek onların hayata tutunmalarını sağlıyorlar.

.

Ana yol kenarları ve kırsal alanlara bırakılan hayvanların yakınlarına yem bırakan duyarlı gençler hayvanların aç kalmasını istemiyor. Yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi veren yaşam hakkına duyarlı gençlerden biri, soğuk günlerin başladığı şu günlerde kırsaldaki hayvanlara mama dağıtımına devam ettiklerini söyledi. ‘Nerede bir canlı varsa bu gece aç uyumayacak’ sloganı ile hareket ettiklerini anlatan yaşam hakkına saygılı genç, “Duyarlı arkadaşlarımız ile beraber, soğuk günlerin başladığı zamanlarda kırsaldaki can dostlarımıza mama dağıtımına devam ediyoruz. Soğuk günlerin devam ettiği günlerde her zaman yaz kış demeden kırsaldaki bu can dostlarımıza mama desteğimiz devamlı sürecektir. Hayırseverlerin de mama desteklerini bekliyoruz” dedi.

Anne kedi yavru köpeği sahiplendi

imam, cami bahçesine kuş yuvaları yaptırdı