in

Yılkı atları için 400 kilo yem bırakıldı

Spil Dağı’nda yaşayan yılkı atlarının kar nedeniyle yem bulmakta güçlük çekmesi üzerine Manisa Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü bölgeye 400 kilo yem bıraktı.

1517 metre rakımlı Spil Dağı’nda yaşayan ve Manisa’nın simgesi haline gelen yılkı atları, bastıran yoğun kar yağışı sebebiyle yem bulmakta zorlandı. Bu duruma kayıtsız kalmayan Manisa Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, yılkı atları için Spil Dağı’nın çeşitli noktalarına tam 400 kilo saman bıraktı.

YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMAYA KATILAN MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAĞLIK İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANI ERHAN İNCE, “ZORLU KIŞ KOŞULLARI NEDENİYLE YİYECEK BULMAKTA ZORLANAN YILKI ATLARI İÇİN BELLİ ARALIKLARLA BELİRLENEN NOKTALARA YEM BIRAKMAYA DEVAM EDECEĞİZ” DEDİ.

Diğer yandan, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Spil Dağı Milli Parkı’nda bulunan yılkı atlarını unutmadı. Bu kapsamda zorlu kış koşullarında yem bulmakta zorlanan yılkı atları için belirlenen noktalara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yem bırakıldı.

DİĞER CANLILAR DA UNUTULMADI

Kar yağışından etkilenen yalnızca yılkı atları olmadı. Spil Dağı’nın diğer yabani canlıları da, yiyecek bulmakta zorlandı. Ekipler, yaban hayvanları için de yemleme yaptı. Öte yandan kuşlar için çeşitli noktalara buğday bırakıldı.

Uludağ’da terk edilmiş hayvanlara mama desteği

İzmir’de köpeklere özel park açıldı