in

Uludağ’da terk edilmiş hayvanlara mama desteği

Uludağ’da terk edilmiş hayvanların soğuk kış aylarında aç kalmaması için Osmangazi belediye ekipleri yol kenarlarına düzenli olarak kuru mama bırakıyor.                

Bursa Uludağ’a yağışı ile birlikte kar kalınlığı bazı alanlarda 15 santimetreyi geçti. Toprağın kar ile kaplanması nedeniyle, bölgeye terk edilmiş köpekler yiyecek bulmakta zorluk yaşamaya başladı.

Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yoğun kar yağışının olduğu Uludağ’da terk edilmiş hayvanların aç kalmaması için çaba gösteriyor. Karla kaplı zirvede yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar, ekipler tarafından bırakılan kuru mama ile besleniyor.

Belediye ekipleri, mamanın yanı sıra Uludağ’da karşılaştıkları bütün köpeklere iç ve dış parazitlere karşı ilaç veriyor. Yiyeceklerin içine yerleştirilen ilaçlar, köpekleri uyuz etkenlerine, pire, kene gibi dış parazitlere ve şerit ile kelebek gibi iç parazitlere karşı koruyarak sağlıklı bir hayat sürmelerini sağlıyor.

Osmangazi Belediyesi ekipleri, hayvanların kış aylarında aç kalmaması için mama dağıtımını düzenli olarak sürdüreceğini belirtti.

15 yıldır terminal etrafındaki köpekleri besliyor

Yılkı atları için 400 kilo yem bırakıldı