in

Yavrusunun tedavi edildiği hastaneyi yuva belledi

Geçtiğimiz günlerde hastalığı sebebiyle çevredekiler tarafından Uludağ Üniversitesinin hayvan hastanesine getirilen yavru köpeğin annesi, diğer yavrularını da alıp, hastaneyi yuva belledi.

Yavru köpekler ve annesi hastaneyi yuva belledi

Geçtiğimiz günlerde duyarlı vatandaşlar tarafından yavru bir sokak köpeği, hastalandığı için Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne getirilmiş, anne köpeğin ise yavrusunun peşini bırakmaması dikkat çekmişti.

Veteriner hekimler tarafından ishal olduğu belirlenen yavru köpeğin tedavisinin tamamlanmasına yakın anne köpeğin hastaneye geldiği görüldü. Saatlerce yetişkin köpeğin hastane önünde beklediğini gören veterinerler, yavru köpeğin annesi olabileceği ihtimali üzerine köpeği hastaneye aldı.

Veteriner Hekim Elif Ünlü, yavru köpeği kucağında hastane koridoruna çıkardı. Yavru köpek, yetişkin köpeğin yanına koşarak, süt emmeye başladı. Tedavisi tamamlanan yavru köpek, annesinin peşinden giderek hastaneden ayrıldı.

Yavru köpekler

‘EZİLME TEHLİKESİ GEÇİRİYORLAR’

Aradan geçen zamanın ardından anne köpeğin, hastanenin çevresinde sık sık görülmeye başladığı dikkat çekti. Duyarlı insanların ve hekimlerin kendisine yardım etmesini fırsat bilen anne köpeğin, diğer yavrularını da alıp üniversiteyi yuva bellediği fark edildi.

Ağaçların altında yavruları ile yuvarlanan oyunlar oynayan köpek, Veteriner Hekim Elif Ünlü tarafından bulundukları yerde de ziyaret edildi. Ünlü, “Yavrunun tedavisini tamamladık. Anne ve diğer yavrular da gayet sağlıklı. İlerleyen günlerde anneyi kısırlaştırmak ve yavruları da sahiplendirmek istiyoruz. Kulübenin olduğu nokta caddeye yakın olduğu için yavrular yola atlıyor, ezilme tehlikesi geçiriyorlar. Yurtta kalan öğrenciler besleyip sürekli kontrol ediyorlar” dedi.

Otomobilden zehir saçıyorlar: Aynı köpeği 4 günde 2 kez zehirlediler

Taksici kediye çarpıp kaçtı