in

Anne yüreği…Yavrusunun peşini bırakmadı hastanede kavuştular

Bursa’da anne köpek, hastalığı nedeniyle çevredekiler tarafından Uludağ Üniversitesinin hayvan hastanesine getirilen yavru köpeğinin peşini bırakmadı. Hastane kapısında saatlerce bekleyen anne köpek, veteriner hekimlerin dikkati sayesinde hastane koridorunda yavrusuyla buluştu.

Bursa’da yavru bir köpek hastalandığı için vatandaşlar tarafından Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi’ne getirildi.

Veteriner hekimler, ishal olduğu belirlenen yavru köpeğin tedavisine başladı. Gece saatlerinde hastaneden dışarı çıkan veterinerler, yeni doğum yapmış yetişkin bir köpeğin hastanenin içine girmeye çalıştığını görünce şaşırdı.

Saatlerce yetişkin köpeğin hastane önünde beklediğini gören veterinerler, yavru köpeğin annesi olabileceği ihtimali üzerine köpeği hastaneye aldı.

Veteriner Hekim Elif Ünlü, yavru köpeği kucağında hastane koridoruna çıkardı. Yavru köpek, yetişkin köpeğin yanına koşarak, süt emmeye başladı.

Tedavisi tamamlanan yavru köpek, annesinin peşinden giderek hastaneden ayrıldı.

‘KAPIYI AÇTIĞIMIZDA BULUŞTULAR’

Olaya tanık olan Veteriner Hekim Elif Ünlü, şöyle dedi:

“Gece nöbetindeydim. Bir çift, yavru bir köpek getirdi. Yavru köpek üzgün, ishal ve yemek yemediği şikayetiyle getirildi. Biz de tedavisini yaptık. Damar yolu açıldı, serum verildi. Aradan birkaç saat geçti. Kapının önünde yetişkin köpek belirdi. Yavrunun tedavisinin ardından aklımıza ‘acaba bu yavru, kapıda bekleyen yetişkin köpeğin yavrusu mu’ diye geldi. Kapıyı açtığımızda yavruyla anne köpek buluştu. Yavru, annesini emmeye başladı. Daha sonra yavrusunu aldı gitti.”

14 Temmuz’dan sonra kedi köpek satılamayacak!

İlk kez bir ülkede yabani hayvanlara yasal haklar tanındı