in , ,

Yavru köpekleri çöp kenarına bırakıp kaçtı

Manisa’da yeni doğmuş 5 yavru köpek, bir çuvalın içinde çöp konteynerinin yanına bırakıldı. Yavru köpeklere bölgedeki esnaf çıktı.

Konteynerin yanına bırakılan yavru köpekler

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Baklacı Mahallesinde 10 Aralık Cuma günü saat 16.00 sıralarında kimliği belirsiz bir kişi, yeni dünyaya gelmiş 5 yavru köpeği çuval içinde, çöp konteynerinin yanına bırakarak, olay yerinden uzaklaştı.

Bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, traktör römorkunun arkasındaki çuvalın içindeki çöpleri çöp konteynerine boşaltan bir kişinin, iki çuvalı kontrol ettikten sonra çöp konteynerinin yanına bıraktığı görülüyor. Çöplerini attıktan sonra yavru köpeklerin bulunduğu çuvalı yeniden kontrol eden adam, traktörüne binerek olay yerinden uzaklaşıyor.

BELEDİYE EVLAT EDİNDİRDİ

Çöp konteynerinin bulunduğu alandaki iş yerinde çalışan yaşam hakkına saygılı vatandaş Mehmet Keklik , hava almak için dışarı çıktığı sırada etrafta duyulan yavru köpek seslerinin çuvaldan geldiğini fark edince cep telefonundan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’na ulaşarak durumu anlattı.

Başkan Öküzcüoğlu hemen Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine durumu haber vererek yavru köpeklerin bulundukları yerden alınması sağladı. Çuval içinden çıkarılan 5 yavru köpek, hayvan ambulansı (haybulans) ile Alaşehir Belediyesi Hayvan Bakımevine götürüldü.

Ekipler, yavru köpekleri muayene ederek, karınlarını doyurdu. Yavruların evsiz olduğunu öğrenen yaşam hakkına saygılı bir vatandaş, yavruların hepsini evlat edindi.

Alaşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi Veteriner Hekimi Ali Can Uysal, “Belediye Başkanımız Ahmet Öküzcüoğlu, kendisine gelen ihbarı bize iletti. Biz de hemen haybulans ile olay yerine geldik. Yavruları aldık. Bakım evine götürdük. Muayenelerini yaptık, karınlarını doyurduk. Sağlıkları çok iyi. Yavruların durumunu duyan bir hayvansever, yavruların bakımını üstlenerek sahiplendi” şeklinde konuştu.

ÇÖPE ATILAN YAVRU KÖPEKLER

‘ÇOK KÜÇÜKTÜLER KARINLARINI DOYURDUK’

Güvenlik kamerasıyla olayın gerçekleşme anını kayıt altına alan iş yerinin çalışanlarından Mehmet Keklik ise “Dışarıya hava almak için çıkmıştık. Çöp konteyneri yanından köpek yavrusu sesleri geldi. Yaklaştığımızda çuvalın içinde köpek yavruları olduğunu gördük. Çuvaldan çıkardık. Yavrular çok küçüktü. Kendi karınlarını doyurabilecek büyüklükte değildiler. Yağmur yağıyordu. Hemen iş yeri içerisine aldık. Komşulardan süt tedarik ederek karınlarını doyurduk. Daha sonra Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu’nu aradık. Başkanın talimatlarıyla kısa sürede olay yerine gelen ekipler, yavruları alıp gittiler” diye konuştu.

Kediler tıraş edilir mi; tüylerin kesilmesi zararlı mı

Felç olan tilkiye yürüteç takıldı