in

Yaşayan en yaşlı köpek rekorunun yeni sahibi ‘Pebbles’ oldu

Guinness Dünya Rekorlar Kitabı 22 yaşının 59. gününde olan Toy Fox Terrier cinsi Pebbles’ı dünyanın yaşayan en yaşlı köpeği ilan etti. 

Chihuahua TobyKeith, yaşayan en yaşlı köpek ilan edildikten haftalar sonra rekor başka bir köpeğe geçti.

Guinness Dünya Rekorlar Kitabı perşembe günü itibariyle 22 yaşının 59. gününde olan Toy Fox Terrier cinsi Pebbles’ı dünyanın yaşayan en yaşlı köpeği ilan etti. 

T24’te yer alan habere göre, ABD’nin Güney Carolina eyaletinde yaşayan Pebbles’ın sahipleri Bobby ve Julie Gergory, TobyKeith ile ilgili haberleri gördükten sonra kendi köpeklerinin daha yaşlı olduğunu bildikleri için başvuruda bulundu. 

Çift, Pebbles’ı 2000 yılında evlat edindiklerini belirtti. Çift, aslında daha büyük bir köpek istediklerini, ancak Pebbles’a ‘ilk görüşte aşık olduklarını’ söyledi.

Yaşayan en yaşlı köpek rekorunun yeni sahibi ‘Pebbles’ oldu

Guinness’e konuşan Bobby ve Julie, Pebbles’ın uyandıktan sonra ‘biraz aksi olabildiğini’ söylese de, normal şartlarda sakin bir köpek olduğunu ifade etti. Pebbles’ın uyurken country müzik dinlemeyi ve sıcak havayı sevdiği bildirildi. Julie, ”Pebbles’ı tanıyan çoğu insan onun bu kadar yaşadığına inanamıyor” dedi.

Kedisini kabul etmeyen süpermarket zincirine dava açacak

Tarihte nükleer kriz alarmı verdiren hayvanlar