in

Yaralı halde bulduğu karacayı evinde tedavi edip ekiplerin gelmesini bekledi

Bartın’da dere kenarında bulduğu yaralı karacayı kucağına alıp evine kadar taşıyan vatandaş, durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne bildirdi. Karacanın yaralı bacağını saran vatandaş, ekipler gelene kadar evinde baktı, besleyip sevdi.

Bartın’ın Turanlar köyünde yaşayan Sami Erdoğan, evinin önünde kan izleri görünce merak edip izleri takip etmeye başladı. Kan izlerini bir süre takip etmesinin ardından dere kenarında yaralı bir karacayla karşılaşan Erdoğan, kucağına aldığı karacayı evine kadar taşıdı.

Karacanın yaralı bacağını saran ve sobanın yanında ısıtan Erdoğan, durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne bildirdi. Yaralı karacanın başından bir an olsun ayrılmayan ve ekipler gelinceye kadar karacayı bir bebek gibi besleyip seven Erdoğan, ekiplerin gelmesiyle birlikte karacayı teslim etti.

Yaralı karaca tedavisi için veteriner hekime götürülürken, Erdoğan’ın karaca ile çekip sosyal medyada paylaştığı video büyük beğeni aldı. Karaca tedavisinin tamamlanmasının ardından yeniden doğal ortamına salınacak.

PAYLAŞIM SOSYAL MEDYADA BÜYÜK BEĞENİ ALDI

Erdoğan’ın karaca ile evinde çektiği video sosyal medyada büyük beğeni aldı. Yaralı karacaya gösterdiği şefkat, yaşam hakkına saygı duyan vatandaşların takdirini topladı.

Üniversiteli gençler imece usulüyle hayvanları tedavi ediyor

Angusları taşıyan tır devrildi; hayvanlar bir süre özgürlüğü tattı