in

Veteriner hekim bulamayan kuzu, devlet hastanesinde tedavi oldu

Rize’nin Çayeli ilçesinde ayağı kırılan kuzuya, veteriner hekim bulunamayınca devlet hastanesi acil servisinde müdahale edildi. Röntgen çekilip ayağı alçıya alınan kuzu, insanına teslim edildi.

Olay, Rize’nin Çayeli ilçesi Beyazsu köyünde meydana geldi. Ahmet Enisoğlu, yem vermek için kuzularının yanına gittiğinde birisinin ayağı kırık olduğu gördü. Veteriner hekim bulamaması nedeniyle kuzusunu Çayeli İshakoğlu Devlet Hastanesi’ne getirdi.

Hastanede sağlık ekiplerince kuzunun çekilen röntgeni sonucunda ayağının kırık olduğu anlaşıldı. Yapılan müdahaleyle taburcu edilen kuzunun insanı Enisoğlu, sağlık çalışanlarına ve hastaneye gitmesi için yönlendirme yapan İl Tarım Müdürlüğüne teşekkür etti.

Ahmet Enisoğlu, yaptığı açıklamada, hastaneye gider gitmez sağlıkçıların kuzu ile özenle ilgilendiğini ifade ettti:

“Bu sabah indik ahıra, baktım ki bu yatıyor, kalkamıyor. Kalktıysa topallıyor. Fark ettim ki ayağı kırık. Hemen aldık Çayeli Devlet Hastanesi’ne götürdük. Sağ olsunlar, röntgenini çektiler, bandajını, alçısını yaptılar. Kuzumuzu aldık geldik. Kuzuyla bizi hastanede görünce şaşırdılar, ama yapacak bir şey yok. Burası hastane neyin geleceği belli olmaz. 10-15 gün sonra kalkacak yürüyecek.” dedi. Kuzunun bakımını evde kendi elleriyle yapacaklarını belirten Enisoğlu, “Çünkü bu annenin altına gidemez. Gidemediği için inek sütüyle beslenecek. Zaten yavaş yavaş yeme geçti. Hem inek sütü hem yem hem maması evde bakacağız alışkınız biz” ifadelerini kullandı.

Ayağı kırılan kuzusunu veteriner bulunamayınca devlet hastanesine götürdü

12 yıl önce kaybolan köpek, ailesine kavuştu

Hakkarili Avcı: ‘3 kuzu artık benim çocuğum’