in

‘Uykucu’ kedi okulun 161. öğrencisi oldu

Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki 160 mevcutlu Karaoğlanlı İlkokulundaki öğrencilerin evlat edindiği kedi ‘Uykucu’ okulun 161. öğrencisi oldu.

Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki 160 mevcutlu Karaoğlanlı İlkokulundaki öğrenciler, “Uykucu” adını verdikleri kediye sınıflarında bakıyor.

Karaoğlanlı Mahallesi’nde bir grup öğrenci, bahçede buldukları kedinin bakımını üstlenmek için sınıf öğretmenleri Fatma Dinç ile Okul Müdürü Murat Arpacı’dan yardım istedi.

Okul yönetiminin öğrencilerin isteğini kabul etmesi üzerine, kedinin aşıları yaptırıldı. Bakımı ve beslenmesi tamamen öğrencilerin sorumluluğunda olan kediye öğrenciler, “Uykucu” ismini verdi.

AA’nın haberine göre, Okulun dersliklerinde dolaşıp teneffüslerde çocuklarla oynayan kedi, günün büyük bölümünü uyuyarak geçiriyor.

‘UYKUCU’ SINIFIN SEVGİLİSİ OLDU

Sınıf öğretmeni Fatma Dinç, yaptığı açıklamada, kedinin varlığının öğrencilerin okula sevgisini artırdığını söyledi.

Okul bahçesinde baktıkları kediyi havaların soğumasıyla sınıflarına almaya karar verdiklerini anlatan Dinç, şöyle konuştu:

“Okulda dolaşır, canı istediğinde gelir, sınıfımızda ona bir yer ayırdık, kalorifer peteğinin yanına. Peteğe yaslanır bol bol uyur. Bazen sıraların arasında dolaşır. Sınıfta adlar konusu işlerken cins adı ve özel adı anlatırken, oy birliğiyle ‘Uykucu’ adını seçtik çünkü en önemli özelliği uyumak. Canı sıkıldığında sınıf kapısının önüne gider, bir süre sonra geri gelir. Öğrenciler ilgi duyuyor, onunla eğleniyor. Sınıfın maskotu oldu.”

UYKUCU’YU 161. ÖĞRENCİMİZ OLARAK OKULA KAYDETTİK

Okul müdürü Murat Arpacı da öğrencilerin ilgisini fark ettikten sonra kedinin aşılarını yaptırıp okul adına evlat edindiklerini dile getirerek, “Hayvan sevgisi de eğitimin bir parçası. Şu an çocuklarımızla birlikte derse giriyor. Biz kendi aramızda, ‘160 öğrencimiz vardı, Uykucu’yu da 161. öğrencimiz olarak okula kaydettik’ diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden 10 yaşındaki Veli Savran ise Uykucu’yu çok sevdiklerini belirterek, “Uyumayı ve bizim sınıfı çok sever. Sınıfta genelde arkadaşlarımızın sırasında dolaşır, bazen oturur bizimle dersi dinler. En çok sevdiği şey ise uyumak.” diye konuştu.

Ukrayna’da bombalanan hayvanat bahçesinden 8 kanguru kurtarıldı

Spor yapmaya geldiler, çöpte gördükleri manzara karşısında büyük şok yaşadılar!