in

Üretime ara verdiler, mama dağıttılar

Bursa’da enerji problemi sebebiyle üretime üç gün ara verilmesine rağmen duyarlı çalışanlar bölgeye gelerek evsiz hayvanlara mama ve su verdiler.

Türkiye’de, doğalgazın akışında gerçekleşen bir sorun nedeniyle, sanayi kuruluşları belirli aralıklarla üretimi durduruyor.

Bursa’da bulunan Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi de üretime üç gün ara verdiğini açıkladı.

Sanayi bölgesindeki hayvanların beslenmesini üstlenen çalışanlar ise, onları beslemek için geri döndü. Bölgede üretim durmasına rağmen, mama dağıtımı durmadı.

ÇALIŞMAYA DEĞİL HAYVANLARA MAMA DAĞITMAYA GİTTİLER

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “Arz konusunda yaşanan sorunlar ötürü bölgemizdeki enerji kesintisi sebebiyle üretime ara vermek durumunda kaldık. Sanayicimiz için oluşan bu olumsuz tablo, bölgemizdeki sokak hayvanları için de risk demek. Bugünlerde zorlu kış şartlarıyla birlikte yiyecek bulmakta oldukça zorluk çeken hayvanlar içim üretimin durmasıyla birlikte bölgedeki yoğunluğun da azalması, şartları iyice çetin hale getirdi. Biz de yönetim kurulu üyelerimizle sokaktaki canlılarımız için mama dağıtımı yaptık. Bir günle kalan bir çalışma da değil bu.” açıklamasında bulundu.

12 YILDIR SÜREKLİ VE KESİNTİSİZ YARDIM YAPIYORUZ

DOSAB ve DOSABSİAD olarak, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne 12 yıldır düzenli ve kesintisiz bir şekilde yardım ettiklerini belirten Nilüfer Çevikel “Biz sokak hayvanları konusunda her zaman duyarlı olan bir Sanayici ve İş Adamı Derneği’yiz. Osmangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne de 12 yıldır sürekli ve kesintisiz yardım ediyoruz. Yaptığımız tüm çalışmaların topluma örnek olmasını istiyoruz. Sert geçen kış aylarında bir kap mama ve su ile hayatta kalmak için mücadele veren can dostlarımıza destek olmamız mümkün.” dedi.

HERKESİ HAYVANLARA DESTEK OLMAYA DAVET EDİYORUZ.

Demirbaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “Herkesi dünyamızı paylaştığımız hayvanlara destek olmaya davet ediyoruz. Bizler şiddetin her türlüsüne olduğumuz gibi hayvana olanın da karşıyız ve bu davranışın kabul edilemez olduğunu yineliyoruz.” diye belirtti.

Hayvanlarla ilgili atasözleri ve deyimler

Zorlu kış şartlarında hayvanlara mama dağıtıldı