in

Ümraniye Belediyesi önünde hayvan hakları eylemi

Ümraniye Belediye binası önünde toplanan hayvan hakları savunucuları, sokakta yaşayan evsiz hayvanların korunması için eylem yaptı.

Ümraniye’de bir araya gelen hayvan hakkı savunucuları, sokaktaki hayvanların korunmasına ve sağlık işlemlerinin gerçekleştirilmesine yönelik eylem yaparak basın açıklamasında bulundu. Ümraniye Belediyesi önüne evcil hayvanlarıyla birlikte gelen vatandaşlar sloganlar attı. Açılan pankartlar eşliğinde başlayan eylemde hayvan hakkı savunucuları belediye bahçesine doğru yürüdü. Eyleme katılan vatandaşlar sokaktaki hayvanları için Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’a ilettikleri taleplerin karşılanmasını istedi.

‘DİLEKÇELERDE KAYITLARDA MEVCUTTUR’


Eyleme katılan Güler Kemahya, “Gönüllü arkadaşlarımız, Başkan İsmet Yıldırım ile görüşerek taleplerini ilettiler. Bunların başında barınağın uzakta olması ve ulaşım için çözüm bulunması, kedilerin kısırlaştırılması için kliniklerin yapılmasını istediler. Eksiklerimiz var. Dilekçeler kayıtlarında mevcuttur. Kendileri bu şikayetleri takip ederlerse sorunlarımız o kağıtlarda yazıyor” diye konuştu.

‘YETERLİ DENETİM YAPILMADIĞI İÇİN BURADAYIZ’

Eyleme katılım sağlayan Elif Gökteke, “Belediyeler, yerel yönetimler ve diğer kurumlar kanunları gerektiği gibi uygulamadığı için köpek üretim vanaları kapatılmadığı için merdiven altı üretim durdurulmadığı için güçlü ırk hayvanların dövüştürülmesi konusunda yeterli denetim yaptırılmadığı için bugün buradayız. Tüm bunların faturası sokak hayvanlarına kesilmiştir. Biz vicdanı olan insanlar olarak asla kabul etmiyoruz” dedi.

Saz kedisi ‘Latmus’ yaşayacak yer bulmak için 100 kilometre dolaştı

Üniversite hastanesinde köpeğe sezaryenle doğum