in

Uludere’de güvenlik güçleri hayvanlar için kulübe bırakıyor

Şırnak’ın Uludere İlçe Emniyetine bağlı Hayvan Doğa ve Çevre Koruma Büro (HAYDİ) ekipleri, Uludere Kaymakamlığı bünyesinde sokakta yaşayan evsiz hayvanlar için hazırladıkları kulübeleri ilçedeki farklı noktalara bıraktı.

Soğuk ve karlı havaların etkisini sürdürdüğü Şırnak’ta, sokakta evsiz hayvanlar sıcak bir yuva ve yiyecek bulmakta zorluk çekiyor.

Şırnak’ın Uludere ilçesinde HAYDİ ekipleri, sokakta yaşayan evsiz hayvanlarını unutmadı. Ekipler, kaymakamlık bünyesinde hazırladıkları kulübeleri ilçede belirlenen farklı yerlere yerleştirilerek hayvanlar için sıcak yuva ortamı sağladı.

Hayvanların sıcak ortamda olması için kulübeler strafor ve polar ile dizayn edildi. Kulübelerden biri köy korucularının olduğu yere bırakıldı. Köy Korucusu Ramazan Çelik, bölgedeki hayvanlarla kendilerinin ilgilendiğini söyledi.

Polis ekiplerinin de hayvanların beslenmesi konusunda kendilerine destek verdiğini belirten Çelik, “Polisler hayvanlar için mama ve kulübe getirdiler. Allah devletimize zeval vermesin. Hayvanları beslememiz için başta valimize, kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir çalışma oldu’’ dedi.

Şırnak’ta HAYDİ ekipleri sokakta evsiz yaşayan hayvanlar için kulübe bıraktı.

Yaptığı yürüteçlerle 400’den fazla felçli hayvana umut oldu

Kar yağışı en çok onları etkiliyor, uzmanlar yardımlar hakkında ipuçları verdi