in

Uludağ’da düşen bayrağı göndere çeken üç genç ve bir köpek mahsur kaldı

Uludağ’da yere düşen bayrağı göndere çeken gençler ve köpekleri tepede mahsur kalınca AFAD yardımıyla kurtarıldı.

Bursa’da Uludağ’a gezmeye çıkan 3 genç ve köpekleri yere düşen Türk bayrağını tekrar göndere çekmek için tepeye tırmanınca havanın da kararmasıyla birlikte mahsur kaldı. 

AFAD ekipleri dondurucu soğukta mahsur kalan 3 genç ve yanlarındaki köpeklerini yaklaşık 2 saat süren operasyonuyla kurtardı. Kurtulan gençler, ”Bayrağımız dalgalansın da gerekirse biz bu gece dağda da yatarız” dedi.

Edinilen bilgiye göre, Uludağ’a gezmeye çıkan Muhammet Fatih Aydın (21), Yunus Emre Aydın (21) ve Mustafa Uçkun (15) Uludağ’ın üst tepesinde Türk bayrağının yere düştüğünü gördü. Yanlarındaki köpekleri ile birlikte 3 genç Türk bayrağının düştüğü noktaya tırmandı.

Havanın aniden kararması ve hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte 3 genç, tırmandıkları yolu tekrar bulamadı. Mahsur kalan gençler, durumu AFAD ve polis ekiplerine bildirdi. Gençlerin ihbarı üzerine bölgeye AFAD, ANDA ve polis ekipleri sevk edildi.

Arama kurtarma ekipleri, 2 saat süren kurtarma operasyonuyla gençleri ve köpeklerini kurtarıldı.

Mahsur kalan 3 genç yaptığı açıklamada, ”Biz gezmeye çıktık. Tepede Türk bayrağımızın yere düştüğünü gördük. Bize yakışmaz, dedik ve çıktık bayrağımızı bağladık, mis gibi dalgalanıyor. Karanlık çökünce yolu bulamadık, AFAD’ı aradık. Sağ olsun onlar da geldiler, kurtardılar bizi. Ayağımızda spor ayakkabı vardı, karanlık çökünce de inemedik” dedi.

Köpeğine çarpıp kaçan kişinin peşine düştü

Karabük’te liseli öğrenciler köpek kulübeleri yaptılar